Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem unalmas, hogy a fizetések...

Nem unalmas, hogy a fizetések nagy része szociális kiadásokra megy el?

Figyelt kérdés
Én megkaptam életem első havi fizetését és ahogy nézegettem a bruttó-nettó különbséget és megértettem hogy a nagy része olyanokra megy el, akik nem dolgoznak és olyan nyugdíjasokra akik nem szültek gyereket hogy adót fizessenek, rögtön fel is mérgelt. Tetézve azzal, hogy akik segélyből élnek, általában úgy járnak-kelnek a világban, mintha ők lennének valakik,hangosak,büdösek,koszosak,isznak,cigiznek...ahelyett hogy megköszönnék,de legalább hálásak lennének, hogy a dolgozó és a felső-közép osztály fizet adót= életben tartja őket.

2014. jan. 24. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egész biztos, hogy azt akarod kérdezni, hogy nem UNALMAS -E?
2014. jan. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kössz. Megyek oszt veszek egy kur_vát a pénzedből:P
2014. jan. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%

"Én megkaptam életem első havi fizetését"


No, akkor az elmúlt sok évben általam befizetett adóból tanultál, illetve a szüleid az általam befizetett adóból kaptak vissza pénzt amit rád költhettek.


Komolyra fordítva a szót: Valamennyi szociális ellátás mindenképpen kell, MINDEN ember életében van olyan időszak amikor ez jól jön. Ettől függetlenül én a munka alapú társadalom híve vagyok, tehát örülnék neki ha inkább az embereknél több pénz maradna és előtakarékossággal mindenkinek a saját felelőssége lenne az, hogy gondoskodjon magáról. Sajnos azonban egyelőre nem ez a tendencia, hiszen hatalmas méretű ingyenélő szavazóbázis van ebben az országban, akik miatt ezt nem lehet megtenni.

2014. jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

Nem az unalmas, hogy szociális kiadásokra megy, hanem hogy a nagy része magánzsebekbe vándorol, konkrétan "törvényesen" ellopják. Ha valóban minden levont forint értelmes célra lenne költve, tehát amire valójában befizetem, akkor nem sajnálnám.


Egyébként eddig mennyit fizettél te vagy a szüleid orvosra, kórházra, iskolára, közvilágításra az ház előtt, rendőrségre, tűzoltóságra, stb... Valamennyit biztosan, de hidd el, az is csak kis töredéke volt a valós árának.


Amúgy Isten hozott a nagy büdös valóságban! :))

2014. jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

De unalmas. Vagyis inkább felháborító.

Nálad mennyi a nettó/bruttó arány?

Mert volt ez még rosszabb is, a szoci kormány idején 50% körül volt amit elvettek, a szuperbruttóból számolva meg 60% felett, és ha nyernének a választáson, ugyanazt akarnák visszahozni a progresszív adózással.

Az ésszerű adófizetés 33% lenne (a szuperbruttóból számolva, tehát jelenleg a bruttó*1.27-nek az egyharmada), ennyinek elégnek kellene lennie az állami intézmények fenntartására és a nyugdíjasokra. Az ingyenélők meg dolgozzanak.

2014. jan. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

"..és olyan nyugdíjasokra akik nem szültek gyereket hogy adót fizessenek..."


Csak, hogy ne halj meg hülyén: A nyugdíjas, "aki nem szült gyereket" legalább annyi adót fizetett már, -mint te, eddigi életed során!

2014. jan. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 kovpet ***** válasza:
Hagyján. Pár év múlva, ha céget alapítasz, akkor ér majd megint egy ugyan ilyen sokk, csak nagyobb összegek miatt :)
2014. jan. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gratulálok az értelmi színtedhez, kedves kérdező!
2014. jan. 24. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolom az nem idegesített fel, amikor az adófizetők pénzéből iskolába jártál (feltételezem nem sokba), illetve a kórházban elláttak.
2014. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem baj barátom, majd megnyugszol. Egyszer talán azt is belátod, a világ működik valahogy, de semmiképpen se a te elképzeléseid szerint.

A fizetésed egyébként: 16% adó, 10% a saját majdani nyugdíjad előtakarékossága, 7% az egészséged megőrzéséhez szükséges intézmények és dolgozóik finanszírozása. Ezen túl, fizethetsz még különböző önként vállalt dolgokra, mint szakszervezet, önkéntes nyugdíjpénztár, és hasonlók.

A nyugdíjasok 35-45 éven át fizették a nyugdíjilletéket, azt kapják mindössze vissza. Neked semmi közöd ahhoz, és a kezedre csapnak, ha piszkálod.

Feltehetően én is fintorognék a közeledben (bár igyekeznék palástolni), azt viszont tudnám, hogy a munkahelyek - közvetett - biztosításának a kötelezettsége az államé. Többek között az adódból. De te ezt úgy se értenéd.

2014. jan. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!