Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az osztrákok utálják, lenézik...

Az osztrákok utálják, lenézik a magyarokat?

Figyelt kérdés
Nem mint turistát hanem ha valaki kiköltözik oda dolgozni, élni? Csak egy kihasználható alacsonyabb rendü balkáni népet látnak a magyarokban? Bunkón szemét módon viselkednek velünk?
2014. febr. 3. 11:21
1 2
 1/12 anonim válasza:
27%
Szerintem elég megnézni hogy bánnak az osztrák cégek Magyarországon a dolgozóikkal, ügyfeleikkel, minek tekintik őket. Van még kérdésed?
2014. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van köztük olyan biztos.
2014. febr. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, szerencsére annyira nem türhő taplók mint a britek lettek...

A kihasználható alacsonyabb rendű balkániságot pedig a török kiűzésétól kb. egész az első világháborúig szorgalmasan gyakorolták, és hát a régi szokások kísértik néha az embert...

2014. febr. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

A munkaerőről szerintem egyáltalán nem ez a véleményük, már csak azért sem, mert ott megbecsüli magát minden magyar, és a munkáját a lehető legjobban fogja végezni, mert jön a másik magyar a helyére, ha nem így tenne. Több tv riportban is dicsérték a munkaadók a magyarokat, persze ez lehet inkább propaganda riportfilm volt (pl. Napló), vagy egyszerűen így állították más okból össze a riportot, de az is lehet tényleg így van. Én ez utóbbit gondolom.



De nem csodálkoznék az ellenkezőjén sem, valljuk be amikor megnyílt a határ a 90-es években és kimentek a "magyarok", közöttük a kisebbség és a paraszt egyaránt, szétlopták a bécsi üzleteket. Kiírták a boltra: "Magyar ne lopj!" Megalázó, amiatt a pár ezer tolvaj miatt.


Én egyáltalán nem csodálkozom, sőt megértem, ha így gondolkodnak rólunk!

Nem jó ez természetesen, de ha pár koszos tolvaj miatt kell égjen a pofánk, hát ez van.


Majd az ott dolgozók visszahozzák a becsületünket!

2014. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Nem lehet így feltenni a kérdést. Úgy általában az osztrákok nem utálják a magyarokat. De sokan, akiknek lehetőségük van cselekedni, bizony így viselkednek. Ennek egyik oka az is, hogy hagyjuk. A másik ok mély és régről gyökerezik. Mondjuk úgy, hogy a Habsburg birodalmi nézetek továbbélése egyes személyekben. Mert hivatalosan nem lehet és nem is méltó viselkedés. Ezt tudják az osztrákok is.
2014. febr. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Még a magyarok is utálják a magyarokat :D

Eddig még életemben nem volt olyan munkahelyem ahol ne lett volna az az 1 vagy rossz esetben 2 ember akik picit magasabb poszton voltak (de ugyan olyan munkás), és élvezte, hogy lenézhette a többieket.

Ez mindenhol él, Magyarok ellen ilyen speciel nincs sehol, csak az emberekben élő lenézés jön elő sok helyen. Ez nem hiszem, hogy egy nemzetre érvényesülne mint sem inkább adott helyzetekre.

2014. febr. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Valaki lenézi, valaki nem. A nagy átlag nem. Persze ott is vannak ostoba és naív szélsőségesek, akik nem szeretik a másság semmilyen formáját.
2014. febr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anti paladin ***** válasza:

A [link] -ot szoktam néha olvasgatni, az oda posztolók nagy részét megbecsülik az osztrák munkáltatók ha a munkavállaló jól dolgozik és nincs rá panasz.

Persze volt ellenpélda is de kivétel mindig, mindenhol van.

2014. febr. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Fordítva: A magyarok utálják az osztrákokat???
2014. febr. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem jellemző ez azért.

Tudják,hogy a munkaerő kellhet nekik,és ezért eltűrik a helyzetet.Egyre inkább azonban a saját erejükből próbálják a munkaerőpiacukat ellátni,ezért egyre kevesebb lesz a külföldiek munkavállalási esélye,mert egyszerüen "nem válaszolnak",vagy azt mondják,hogy a nagy számú jelentkezés miatt nem tudnak figyelembe venni minket!!. Ez lesz egyre inkább,nem az,hogy utálnak minket.

2014. febr. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!