Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Budapest vs. Külföld! Van...

Budapest vs. Külföld! Van azért különbség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Felmerült bennem egy igen érdekes kérdés az utóbbi időben. A Vajdaságban élet, közel a határhoz. Itt tanulok. Régóta úgy gondolom, hogy miután befejezem az egyetemet Budapestre (esetleg más MO-i városba) szeretnék költözni és ott élni. Nem a pénz a domináló tényező, hanem a környezet, de ez nem is fontos.

Sokan erre azt mondják, hogy én sem vagyok különb, mint az a sok ember akik Nyugaton próbálják megtalálni a "jobb" életet. Rengetegen mennek innen is Londobna, Bécsbe, USA-ba stb.

- És itt van a probléma, mert én úgy gondolom,hogy azért van egy kis különbség a 2 helyzet között. Vajdaságból elmenni Budapestre (180km), nem ugyanaz mint elmenni Londonba. És nem is a távolság a mérvadó, hanem a kultúra.

Szerintetek én látom rosszul? Patrióta embernek tartom magam, azért is nem mennék nyugatra, hanem MO-ra és nem szeretem ha ezt a 2 helyzetet azonosítják. Elvégre mi is MO része voltunk évszázadokig, nem Angliáé.


2014. febr. 11. 22:05
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Igazad van, nem mindegy. Gyere haza. Az anyanyelv a legfontosabb.
2014. febr. 11. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Kicsit kiábrándítalak de ha Budapestre mész az már szinte olyan mintha Londonba mennél.Kultúra illetve kulturálatlanság szintjén ugyanaz a helyzet.Vajdasági vagy ajánlom Szegedet mert közel van a határhoz és mégis már határon belül vagy.
2014. febr. 11. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

Neked kell tudnod, hogy magyar nyelvterületen akarsz-e élni vagy külföldön.

Különbség meg persze, hogy van. Kezdjük azzal, hogy Budapesten magyarul beszélnek, Londonban meg angolul.


A bolond magyarkodókkal meg nem kell szórakozni, hagyd őket ott a francba, ha hőbörögnek. Amúgy is, az emberek nagy része pár év elteltével hazajön, ha nem magyar nyelvterületre költözik, mint pl. az Angliában élő magyarok, szóval nagyon kis hányadukat leszámítva nem szűnnek meg magyarnak lenni, ha ez annyira fontos egyeseknek...

2014. febr. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek egyéni joga eldönteni hol akar élni, dolgozni. Én azt vallom, hogy oda kell menni, ahol jobbak a lehetőségeid, és ahova jobban húz a szíved. Ha valakinek London minden álma, akkor menjen oda, ha Budapest akkor meg oda.


Egyedüli amit én nem szeretek, mikor valaki nagy magyarságára hivatkozva nem lép semerre, és inkább otthon ül egy 100 fős faluban és minden nap elsírja a kocsmában hogy nincs munka.

2014. febr. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem érdemes ezt a kérdést érzelmi alapon megközelíteni. Amúgy teljesen más vár rád Budapesten és nyugaton. Nem tudom mennyire ismered Budapestet, illetve Magyarországot, de az emberek itt sokkal frusztráltabbak mint nyugaton, viszont magyarul beszélünk. Svájcban járva ledöbbentem, hogy a pék a megmaradt árut zárás után kiteszi a bolt elé, akinek kell, elviszi, bedobja az árát. Nálunk a tartót is ellopnák. Viszont kint mindig is bevándorló maradsz, és sok év múlva tudsz csak olyan kapcsolati hálót kialakítani, ami hasonlít a mostani kapcsolataidhoz. De van aki mégis kint érzi magát jobban. Szeged lehet hogy tényleg nem rossz ötlet, nem tudom milyen a munkahely szerzési lehetőség.
2014. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!