Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ilyen esetben?...

Mit lehet tenni ilyen esetben? Idős néni bezárása, "kifosztása", stb esetén?

Figyelt kérdés

Van egy öreg, gyenge néni, akivel barátságot kötöttem.Senkije nincs, csak a mostoha lánya, aki egyben papíron az eltartója, örököse is.(A nénit belevitték egy előnytelen eltartási szerződésbe).

Eddig sem szívlelték egymást, de most már odáig fajult a dolog, hogy a lánya kizsarolja a néni pénzét, van úgy, hogy pénz nélkül hagyja.Bár a néni már ki sem lép a házból, de akkor is.Nem adott rá engedélyt, hogy a pénzét a lánya kezelje.De ami még rosszabb, hogy most már még be is zárta.Rázárta a nénire a lakás ajtaját, a kulcsot meg elvitte.A néninek telefonja sincs, azt is már rég elvitte, a vezetékest meg használhatatlanná tette.

Sajnos nem érek rá minden nap átmenni a nénihez, de aggasztó a helyzete, mi van, ha rosszul lesz, vagy tűz üt ki esetleg?Nem elég, hogy nem tud telefonálni, még a szomszédba sem tud átszólni, mert be is van zárva.Ez ráadásul nem csak rá veszélyes, hanem a lakótömbre is, mert ne adj isten tűz esetén, mire valaki észreveszi, hogy a lakása ég, addigra cseszhetik, bennég a néni is, meg leég a háztömb.

Hogy tudnék a néninek segíteni?Öregek otthonába akart iratkozni, de a lánya nem engedi.Már nem tud szegény messzebbre menni, nem bír, meg már nem is ért a hivatalos ügyekhez.

Egyenlőre annyit tudok tenni, hogy látogatom.A lánnyal beszélgetni nincs értelme, mindent letagad, elintézi annyival, hogy csak képzelődik az anyja, meg szenilis.


2014. febr. 21. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
rendőrség, de ehhez a néninek is vallania kell. ha ő nem vall, nem kér segítséget, akkor nincs mit tenni.
2014. febr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval szegénykém nagyon kiszolgáltatott, sajnálom őt.Meghalt a párja aki nagyon szeretett 2 éve, de minden nap siratja, elég ez a baj is neki.Az eltartási szerződés úgy szólt, hogy a néni megengedi mostoha lányáéknak, hogy jelzálogot rakassanak a lakására(amiben lakik)és ők cserébe eltartják.De most a jelzálog részleteket is a nénivel fizettetik.Gondolom, ez sem szabályos.Talán egy ügyvéddel, családsegítőssel beszélhetnék, de kicsit tartok attól is, hogy beleavatkozzak a családi dolgaikba, végül is én csak egy ismerős vagyok.Mit gondoltok, mit tehetnék a néni érdekében?
2014. febr. 21. 18:11
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendőrségre is gondoltam, de a néni nem tud oda besétálni feljelentést tenni, ha meg én hívom ki a rendőröket hozzá, és a lánya megtudja hogy rácsődítettem a rendőröket, hát az gáz lenne szerintem..
2014. febr. 21. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!