Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ma reggel egy boltban a néni...

Ma reggel egy boltban a néni jött kifizetni a hitelét, mert manapság elég sok ember hitelre vásárol. Anyukám az eladó (alkalmazott ő is) és nem tudta a néni, hogy a lánya vagyok! És kérdi anyum: Mit tetszik kérni?

Figyelt kérdés
néni suttogva, hogy ne hallja meg senki: A tartozásom szeretném kifizetni. (? )Én azt mondom, hogy a néninek nem kellene szégyenkeznie, mert ez nem az ő szégyene, hanem a Magyar politikáé.Végigdolgozta az életét, és soha nem álmodott arról, hogy valaha is oda fog jutni, hogy egy kg kenyeret ne tudjon kifizetni! Utána anyum kérdezi: Még vmit? Hát mondta a néni, ha csak lehet megint hitelre. Én nem tudom, de 19 évesen gyűlölöm magyaroroszágot. Mi sem vagyunk gazdagok, ha megveszek magamnak egy újságot már lelkiismeret fulldallásom van, mert más még ennyit se tehet meg! Ti nem érzitek magatokat tehetetlennek?
2009. ápr. 24. 09:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi is ilyen helyzetben vagyunk de fiatalon 24 evesen. Tavaly Augusztusban hazasodtunk, a felesegemmel atlagos a fizetesunk egyik naprol a masikra megelunk de hitelunk van nekunk is a boltba, meg szerencsere h adnak es megbiznak bennunk, fontos h az allambacsi fele mindent fizessunk aztan johet a kaja, ruha vasarlasa ami marad, s meg elgondolkozunk h ha gyerek lesz h elunk meg :( ez a mai vilag nem csak magyarorszagon van ilyen hanem itt erdelyben is es sokan vannak
2009. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
soha nem gondoltam arra, hogy ilyen helyzetbe kerülünk. férjem 150 körül keresett, én gyest kaptam, 2 gyerekünk van. Nem mondom, hogy tehetősek voltunk, de elkövettünk 1 nagy hibát, férjem otthagyta a jól fizető állását, és külföldre ment dolgozni. Sajnos nem jött be, és nekem is el kellett mennem kuncsorogni a boltba. Én is rettentően szégyelltem magam, most már inkább eszünk paprikás krumplit krumplis tésztával, mint hogy mennem kelljen hitelért. Mert azért valljuk be, hogy nem szeretik a boltosok a hiteleseket, amit meg lehet érteni.
2009. ápr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, korom 22.
2009. ápr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Én nem ismerek olyan boltot,ahol hitelre lehetne vásárolnia mindennapi megélhetésre!

Talán jobb is!Így is rengeteg az adósságom,ha még a boltban is megtehetném,hogy 20 dkg felvágottat veszek a 10 helyett,mert van hitelem,akkor méggyorsabban süllyednék!

Így meg legalább a kilók süllyednek le rólam!

A válság egyetlen haszna a számomra!

2009. ápr. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
azért ahol már gyerekek vannak, ott nem lehet megtenni, hogy nem főzök hetekig, még ha mi el is vagyunk kenyéren, meg párizsin 1 hétig.
2009. ápr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
elég szomorú történet de a néni még szerencsésnek mondható,hogy van ez a lehetősége sok kisnyugdíjasnak ez sincs egy ledolgozott élet után.nagyon nem jól van így és a szeretett politikusaink csak a munkát nem ismerő nem adózó életerős állampolgároknak adják az ingyenebédet a lakhatási támogatást az emelt szociális segélyt a téli tűzelőt stb.ahogy állunk sajnos nekem már esélyem sem lesz megélni a nyugdíjamból ugyanis ahogy ki lett számolva jelenlegi béremből elég ijesztő!még lehúzok 37 évet melóval addig remélem még több adót találnak ki a jelenlegiek mellé miközben aki egyáltalán nem fizet adót már most jobban él és röhög rajtam(rajtunk).Remélem mikorra elérem a nyugdijkorhatárt bevett szokás lesz az eutanázia ne kelljen éheznem és az adózókat se keljen terhelni nyugdíjam beszedésével mert az a pínz kell segílyre! 28\F
2009. ápr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

igazad van utolsó hozzászóló, azért azt ne felejtsd el, hogy a nyugdíjkorhatárt emelik közben, erről hallottam nem rég tv-ben, a mértékét nem tudom, de mire MI DOLGOZÓ ÁLLAMPOLGÁROK oda jutunk, addigra már lehet nem is lesz nyugdíj.

mert nem lesz miből.

2009. ápr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát kedves 10:05-ös, nekünk már nem lesz nyugdíj, ez biztos. Gondold el, ha 20 év alatt 10 évvel emelték a nyugdíjkorhatárt (nőknél, férfiaknál régebben is eleve 60 év volt), akkor mi lesz 40 év múlva.
2009. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
szeritnem a mai fiatal már lehet meg se fogja élni a nyugdijkort...
2009. ápr. 24. 18:02
 10/11 anonim válasza:

Én nem is terveztem, hogy 50évnél tovább élek...

belőlem nem fog élni az állam 50év után az biztos.


gyűlölöm ezt a helyzetet.

2010. okt. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!