Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ti is elhiszitek hogy a...

Ti is elhiszitek hogy a gyógyszeripar valóban ellenünk dolgozik, hogy a sok gyógyszer inkább árt mint segit, csak hogy ők meggazdagodjanak? Cikk lent

Figyelt kérdés
[link]
2014. febr. 21. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy meggazdagodnak belőle az biztos, de akkor ne vegyél be gyógyszert, ha beteg vagy, vagy hogy gondoltad, kérdező?
2014. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Bizony, ők is benne vannak a világ hatalomba és részt vesznek az irányításban is
2014. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Abban látok értelmet, hogy jobb egy gyógyszer gyártónak ha pl. egy beteget rákkal kezelnek x éven át mint, hogy pl. 1 adott módszerrel/gyógyszerrel azonnal kezeljék és meggyógyuljon.

Viszont ehhez szerintem bőven elég nekik csak nem támogatni az ezekhez szükséges kutatásokat.

Ez kb. olyan mint az 5ös lottó. Nem kell ott sem bele látni semmilyen trükközést mert értelmetlen. Sokkal több pénz folyik be a sok embertől akik hétről hétre játszanak vele, mintsem, hogy megérné azt a pénzt is amit néha megnyernek eltrükközni.

2014. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Nem azt mondtam,hogy szedjünk gyógyszert. Nem tudom olvastad-e a cikket. De valahogy én is mindig azt gondoltam,hogy ha vannak is áttörések bizonyos betegségek gyógyitásában, akkor inkább két kézzel ellenkeznek, mert ez nekik nem jó. Ahogy az utolsó is irta, nem az az üzlet nekik, ha beveszel egy gyógyszert és attól meggyógyulsz. Azt gondolom,hogy ha meg is találják egyszer a rák ellenszerét pl., akkor sem fogják nyilvánosságra hozni, mert bizony akkor milliárdoktól vesznének el. A cikk irója ezt nagyon jól kivesézi.

Vagy csak vegyük példának a saját tapasztalatomat.

Évekig májkárositó gyógyszerrel tömtek, ami ráadásul drága. Végül már nem is segitett, akkor is azt irta ki a doki. Internetre mentem hátha találok valamit rá, ami segiteni fog. És akkor egy olyan egyszerű természetes dolog mint az almaecet, vagy a grapefruit csepp, megszüntette a problémám.

Vagy a koleszterintabletta. Szintén drága, májkárositó. Sőt erről is néztem a minap egy előadást amit Papp László szivsebész tartott, hogy károsabb mintha nem szednél semmit. Youtubon meglehet nézni. Mindig a megelőzésre hivják fel a figyelmet. Ez igen, valóban fontos. A cikk szintén kitér pont erre, hogy milyen vitaminokat és ásványokat kellene bejuttatnunk, hogy megelőzhessük a sziv érrendszeri betegségeket, de ez a gyógyszeriparnak nem lenne jó. Mi lenne ha hirtelen kevesebben betegednének meg?...Én is kipróbáltam a citromos fokhagyma kúrát amit másoktól hallottam, mivel nekik is segitett. És mi történt? 15 év után először lement a koleszterinem és a vérzsirom. Akkor miért nem ajánlja az orvos??

Vagy az először emlitett gyógyszer amiért 16 eurót fizettem a patikába a 4 szemért, később ugyanazzal a hatóanyaggal szintén 4 szemért recept nélkül 2,80-at. Akkor miért a drágábbat vetette meg velem a doki??

Ilyen és számos kérdés vetődik fel az emberben. És a cikk csak megerősiti az embert ebben.

2014. febr. 22. 13:49
 5/5 A kérdező kommentje:
Javitva: Nem azt mondtam hogy ne szedjünk gyógyszert, ha szükség van rá.
2014. febr. 22. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!