Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Most akkor a zsidó az nép...

Most akkor a zsidó az nép vagy vallás? Van nekik országuk vagy csak úgy vannak mindenfelé?

Figyelt kérdés

2014. febr. 21. 23:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Vannak mindenfelé,és Izrael az országuk.
2014. febr. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
38%

A vallasnak es kovetoinek is ugyanaz a neve: zsido.


Orszaguk pedig ahogy itt emlitettek elottem is Izrael, ami tobb mint 60 eve a Kozel-keleti konfliktus forrasa. Termeszetesen nincsenek orszaguk teruletere korlatozva, sok zsido kozosseg van "mindenfele".


Rengeteg erre vonatkozo informaciot talalsz az interneten.

2014. febr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
77%
Nép is, meg annak a népnek a vallása is. A világtörténelem folyamán szétszóródtak, élnek mindenfelé, de egy részük a 2. világháború után megalapította Izraelt, ahonnan a történelmük szerint származnak.
2014. febr. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
54%
Kultuszuk is van, meg vallásuk is van! Mindegyiket ők alakították ki, tűzzel, vassal.
2014. febr. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
22%
Népvallás.
2014. febr. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
Igen ezt en sem ertettem csak szegyeltem rakerdezni. Gondoltam ugyis majd tanuljuk a suliba de meg nem. vagy pont hianyoztam :) ?
2014. febr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim válasza:
vallás
2014. febr. 22. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim válasza:
32%
vagy "kiválasztott nép" a Biblia ezt írja róla
2014. febr. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
52%

Se nem nép, se nem vallás, hanem identitás.


A nép nem genetikai fogalom. A magyar nép sem egy genetikai, hanem egy kulturális identitás. Ahogyan származás szerint a zsidóknak is van vagy 100 különböző ága, úgy a magyaroknak is. De írhatnám ezt tetszőleges néppel.


A nép tehát mindig egy társadalmi fogalom, egy nevelt identitás. Szóval ez az általad anomáliának vélt dolog nem csak a zsidókra áll, hanem minden más népre is.

2014. febr. 22. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
95%
A zsidó vallás (izraelita vallás vagy judaizmus) a világ egyik legelterjedtebb vallása, a három ábrahámi vallás egyike. Hívei elsősorban a zsidók (zsidóság, zsidó nép) közül kerülnek ki, bár a történelem során más népek is áttértek a judaizmusra (például a kazárok, a krími karaiták).
2014. febr. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!