Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az Andrássy út 60 az nem volt...

Az Andrássy út 60 az nem volt nyilas pártközpont is?

Figyelt kérdés

#nyilas #központ ?
2014. febr. 25. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%
De, és az ÁVH központja is volt.
2014. febr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
oké kösz. de miért választották pont ugyan azt a helyet ÁVH központnak ?
2014. febr. 25. 19:23
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Az a TerrorHáza.
2014. febr. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
17%

ma 19:20


Nem tudom, miért pontozzák le már megint a jó választ adót. Első leírta a frankót.

2014. febr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Mert csak bekellet költözni...
2014. febr. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Itt a forrásom az első állításomra:

,,Az Andrássy út 60-ban volt a Hûség Háza, a nyilas pártközpont a háború végén."

[link]


A felvetésed érdekes, engem is érdekelne, de nem találtam eddig még erről semmilyen információt, csak annyit, hogy kerestek más épületeket, és ez megfelelő volt (végül is pincék, börtönök, irodák, pont megfelelő egy olyan végrehajtó szervnek, mint az ÁVH).

,,Az úgynevezett „felszabadulás” után Péter Gábor hamar a felszínre került és még Rákosi megérkezése előtt létrehozták az Államvédelmi Hivatalt. Helység keresés közben jutottak el az egykori ,,Hűség Házába”, az Andrássy út 60-ba, ami csakhamar kiérdemelte az emberek körében elterjedt ,,BORZALMAK HÁZA” elnevezést."

Ennyit találtam.

2014. febr. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

És lőn, megtaláltam :)

,,A házat 1945 elején az ÁVO elődje, a Politikai Rendőrség kapta meg. A PRO fokozatosan elnyelte a szomszédos épületeket is, így lassacskán egész komplexum alakult ki az Andrássy út és a Csengery utca sarkán. A hely kiválasztása nem a véletlen műve volt, ezt a politikai rendőrség vezetője, Péter Gábor 1947-ben egyértelművé tette. „Nem véletlen az sem, hogy az Andrássy út 60. épületét foglaltuk le a Pol. Rend. számára. Mi, akik itt éltünk, tudjuk, hogy az 1944-es események elsősorban az Andrássy út 60.-ból indultak ki, s innen indult ki mindaz, ami 1944. október 15-e után történt. Az volt a véleményünk, hogy a bűnösök nyerjék el büntetésüket abban az épületben, ahonnan elindultak…"


Tehát emiatt.

2014. febr. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
tudtam hogy van valami köze hozzá annak, hogy korábban nyilas központ volt :) kösz
2014. febr. 25. 19:51
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

"Bár a Horthy-rendszer bebörtönözte Szálasit, hívei 1940-ben történt szabadulásáig is zavartalanul tartották gyűléseiket az Andrássy úti villában, amely 1940 után lett a főhadiszállásuk, és Szálasitól a Hűség Háza nevet kapta. 1944 őszén a sikertelen kiugrási kísérlet után a nyilasok vették át az uralmat Magyarországon. A Hűség Háza ekkor már begyűjtőhely és börtön is lett, itt tartották fogva és kínozták az ellenállókat és az ellenségnek kikiáltott áldozatokat."


Wikipedia is ír erről egyébként.

2014. febr. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Pro Patria ***** válasza:

Jelképes bosszúként.

De ha cinikus akarnék lenni, azt mondanám. azért, mert így nem kellett sokat költözniük a kommunistáknak, maradhattak korábbi irodáikban...

2014. febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!