Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kivel kellene beszélnem, ha...

Kivel kellene beszélnem, ha én úgy döntöttem, hogy az államadósság hátralévő részét egymagam szeretném kifizetni?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy multimilliárdos vagyok... Lenne elég pénzem, hogy kifizessem..



Kihez kellene odamennem, hogy azt mondjam neki: "Jó napot! Az államadósságot jöttem rendezni!"

Van beleszólása az Orbánnak, hogy egy magányszemély rendezné el az adósságot?

Esetleg ha ki lenne fizetve, akkor számíthatnánk béremelésekre és egy nagyobb mértékű rezsi- és árcsökkenésre?

És esetleg, ha azt mondanám, hogy csak akkor fizetem ki, ha előtte (vagy akár utána), az Orbán teljesíti a feltételeimet? Pl. garantálja a béremelést vagy pl. Matolcsyt 47 ezer forintos fizetésre ítélését a teljes vagyona elkobzása után.. stb.


Végül: Ti milyen feltételeket szabnátok?



2014. márc. 11. 10:23
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

nos igen, ekkora vagyonnal nem kifizetned kéne, hanem manipulálni a világgazdaságot. hiszen a pénz csak egy generált fogalom, és az államadósság is az. (jelen esetben persze nem, de egy pénzügyileg befolyásos ember egy csettintésre azt tudná mondani, hogy nem annyit ér a pénz, mint amennyit leírnak). csak mivel nincs ilyen befolyásos emberünk, ezért van az, hogy még mindig sakkban tudnak minket tartani, mert a pénz értéke annyi, amennyit azok mondanak.

politika persze más kérdés...elég jó megoldás lenne, ha teljesítmény alapján kapnák a fizetésüket, vagy sehogy. a legtöbb magasabb beosztású politikus sokszázezerért foglalkoztat különféle tanácsadókat, hogy megmondják, mi a jó döntés...ergó a politikus csak egy sokat kereső összekötőszemély, akire semmi szükség.

2014. ápr. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Az első kérdésre a válasz:

Ha élesen fogalmaznék: valami elmegyógyintézetben ajánlanék szakembert! :D

Ha finomabban: valami közgazdász egyetemi oktatót keress föl, aki elmagyarázza, hogy mi az államadósság fogalma és miben különbözik pl. a te tartozásaidtól.


Ha csak ennek elhanyagolható töredéke vagyonod lenne, akkor is tudnád legalább az alapvető gazdasági fogalmakat és enm beszélnél hülyeségeket az államadósságról. :D

2014. aug. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!