Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg ha minden úgy volna,...

Tényleg ha minden úgy volna, ahogy az egyik hozzá szóláshoz oda lett írva, hogy butaságokat beszélek, mert a kormány ideje alatt többször annyi, vállalkozás ment volna tönkre, akkor miért építenek olyan bevásárló központokat mint Szegeden az Árkád?

Figyelt kérdés
Igaz csak negyed évente járok Szegedre az árkádban csak budogok, de akárhányszor megyek, mindig tele van. Emberrel! Akkor hogy is van ez? Meg 35 milliárd forintból föl fejlesztik a Békéscsabai Vasút állomást! Ha meg ég a fene tudja, a NIF Zrt. (Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt.) hol csinál még fejlesztéseket ami szintén volumen beruházások! Ha ez szar gazdaság, akkor mi a jó gazdaság?
2014. márc. 18. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:

Attól még nem jó a gazdaság, ha néhány dolgot építenek!.

Ha a kisvállalkozások nem tudnak megélni, nem tudják a termékeiket eladni, nem jönnek az országba beruházók, akkora gazdaság nem jól működik.

2014. márc. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen együgyű kérdést... Mi a jó ég köze van a kisvállalkozások nagy számban történő tönkremenetelének ahhoz, hogy épült pár dolog? A békéscsabai vasútállomás 35 milliárdja uniós pénz egyébként (tudod, a csúnya, gyarmatosító EU adta a pénzt rá, ami ellen Orbán naponta hatszor háborút indít).


A plázák pedig a világválság alatt is tele voltak, ebből sem lehet következtetéseket levonni a gazdaság egészének teljesítményére vonatkozóan.

2014. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A plázákat magánszemélyek építik, haszon reményében!

Üzleteket bérlő kisvállalkozók "fizetik vissza neki..."

Nem értem a kérdést!

Az EU_s pénzek meg jönnek, de csak pl: vasútállomásra! Ez viszont csak a munkásoknak lesz haszon, és csak ameddig ott dolgoznak!

2014. márc. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 MolotovPunk ***** válasza:

Rengeteg Eus pénz jön az országba,csak orbán és bandája viselkedik hitványul,tartják a markukat közben pedig szidják az uniót.Köztudottan harmat gyenge magyar gazdaság igen hamar összeomlana unió támogatás nélkül. Koszovó szintjére süllyednénk anélkül,vagy még lejjebb.

Mellesleg nem védem egyik kormányt sem,de MSZP ideje alatt jóval több vállalkozás jött be az országba.Mondok pár példát.Audi,Opel,Mercedes,stb...

Több autópálya is épült meg több minden fejlődött.

Valószínűleg több munkahely is volt,mint most.Utána lehet nézni.

Egyébként elég furcsa a kérdésed,mert jó gazdasághoz köztudottan hozzá tartozik az is,hogy az átlag nép jól él.Nos Magyarországon az átlag nép nagyon szegényen él-egyre szegényebben és az,hogy fejlesztenek pár nagy városban az még k_rva kevés siker.Kevés a boldoguláshoz ez.

Mellesleg fiatalok jó része tömegesen vándorol kifele már évek óta az országból,mert nincs itt jövő és munkahely biztosítva.Fideszesek és hasonlók nem tudom milyen sikerről beszélnek.Néha azt érzem,mint ha ők a Marson élnének.

(2010 óta Kivándorlás elérte az 500ezer főt.)

2014. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 MolotovPunk ***** válasza:

Eltelt 4 év oké,viszont az a durván 500 ezer fő sem véletlenül hagyta el az országot.

Közre játszott a hitvány és gátlástalan kormányzás.

2014. márc. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért mennek ki, mert azt hiszik, hogy kolbászból van a kerítés! Oszt majd jól meggazdagodnak amibe bele kezdenek. Pedig ez külföldön nem így működik. Csak mondok egy példát idejön egy Iraki! Munkát akar vállalni, de semmi nyelvtudása nincsen, kapcsolatai sincsenek, műveltsége sincs, akkor az ilyen embert, úgy eladják emberkereskedelembe, mint a szél. De mégis aztán egy idő után lehet látni, hogy akik kimentek, aztán vissza jönnek, hogy külföld nagyon szar, minden pénzbe kerül. Ha kimegy valaki akkor ott is kell valahol nyugovóra térni, enni inni valamit. És ez mind pénzbe kerül! Vagy csöveznek? Én műanyag fröccsöntőként dolgozom, minimálbér béré, Igaz csökkentet munka időben, Leszázalékolás mellett, mivel 2001, Szeptemberében letten vese transzplantálva.


De mindig azt mondják a köztudatban, hogy így a külföld, úgy a külföld. Pedig szerintem ott sem könnyű az élet.


Az Úniós pénzeket meg valamire adják, azt senki ne mondja nekem, hogy ahhoz nincsenek feltételekhez kötve.


Itt van helyben mezőkovácsházán, Árpád u. 100/a Jakab Bt. Nekem nagyon jó helyem van ott, eszem be nem jutna fatális baromságot elkövetni, ami a munka viszonyomba kerülne. Meg nagyon lojális is vagyok a munka orientációra, mindegy hogy hol vagyok a műanyag fröccsöntőbe vagy szódásba, meg hogy mikor reggel 7-től 13 óráig, vagy 16-tól 22-ig vagyok. Én nem kérdezek semmi olyat mi nem rám tartozik! A lényeg hogy mindig legyen a kezem alatt folyamatos munka. Meg mikor valamit nagyon közeli határ időre kell megcsinálni, akkor plusz munka órákat nyomok, Meg ha nincs elég ember, de munka van bőven, akkor addig dolgozok még nem érkezik meg váltás! A főnököm nem darabol a fizetéssel, nyelvtudásom nincs kapcsolatom nincs, akkor miért rúgjam föl a biztosat, a bizonytalanért?

2014. márc. 18. 22:22
 7/10 MolotovPunk ***** válasza:

Abban igazad van,hogy kapcsolat nélkül tényleg nehéz ott is el helyezkedni.Nyelvet egy idő után megtanulja az ember.Hozzászokik.Viszont ha volt kollégáimat nézem,erről csak pozitív példát tudok mondani.Mi csoportunkból 4 ember ment el,ebből már 3 külföldön van és eszük ágában nincs kedvük vissza jönni ide.Utóbbival pár hete beszéltem neten és 400 körül keres segédmunkával.Nagyon úgy néz ki,hogy Németben fog letelepedni.Másik Norvégiában mentős és kb 1 milka körül keres havonta nettó...Miről is beszélünk akkor?

Ezt az országot meg hagyjuk akkor inkább.Nem mindenki akar 80 ezerért dolgozni,mint te,ráadásul itt a munkalehetőség szinte majdnem nulla(nagyvárosok kivételével.)

2014. márc. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nagyon úgy néz ki,hogy Németben fog letelepedni.Másik Norvégiában"


Talán Norvégban, nem?

2014. márc. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szeretnék rámutatni egy apró, de annál fontosabb különbségre a magyar és az osztrák plázák között:


Mindkettőben sokan vannak, de a magyarokban a folyosón, az osztrákokban a pénztáraknál van tömeg!


Ennyi.

2014. márc. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Utolsónak igaza van. Én is sokat járok szegeden az árkádban, de többnyire csak mert nagyon ráérek. (pl várni kell a buszra) Szinte sohase konkrét vásárlási szándékkal térek be, és ezzel nagyon sokan vannak így.
2014. márc. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!