Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha valaki szavazatszámlálónak...

Ha valaki szavazatszámlálónak akar jelentkezni, akkor milyen kritériumoknak kell megfelelnie? Vannak speciális feltételek?

Figyelt kérdés
Gondolom alapvető feltételek a cselekvőképesség, a 18. élet év betöltése, magyar állampolgárság, stb. De ezen felül van még valami más is?
2009. dec. 16. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Protekció minden mennyiségben!
2009. dec. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
ja, ja. amíg nem láttam a választ csak a kérdést, én is ezt írtam volna.
2009. dec. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igaz,nem kell semmilyen kritérimoknak megfelelni,csak legyenek ismerőseid a megfeleló helyen.Én is láttam,hogy ezt általában "házon belül" oldják meg,és a xy-nak a valakijét alkalmazzák erre a posztra.Külső embereket,(idegeneket) nem alkalmaznak,légy bármilyen ügyes,okos,megbízható is.
2009. dec. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

"Én is láttam,hogy ezt általában "házon belül" oldják meg"


Én meg még sosem.


Viszont tényleg nehéz bekerülni, mert általában először azokat értesítik, akik tavaly is ott voltak.

2009. dec. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Azért kérdeztem, mert most láttam az újságban, hogy lehet ilyenre jelentkezni. Viszont azt is hallottam, hogy tényleg nehéz bekerülni. Ezért kíváncsi voltam, hogy ki mit tud, hallott erről esetleg :)
2009. dec. 16. 14:15
 6/10 anonim ***** válasza:
10%
Ha meghirdették, akkor van üres hely. Valószínűleg sorsolni fognak.
2009. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10%

18. életév

büntetlen előélet

magyar állampolgárság

cselekvőképesség

2009. dec. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A választásokon 2 fajta szavazatszámláló van. Az egyik részét a pártok delegálják, minden induló párt delegálhat 1 embert, aki ellenőrizheti a számlálás tisztaságát. A másik részt pedig azok az állampolgárok alkotják, akik az önkormányzatnál illetve a jegyzőnél jelentkeznek szavazatszámlálónak. Mivel ezt általában több éven keresztül csinálják, általában csak akkor lehet bekerülni, ha egy-egy tag kiesik. Bővebben itt: [link]
2009. dec. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Semmi extra. Nagyjábül úgy van, ahogy az utolsó leírta. Minden szavakörbe delegálhat minden párt egy szavazatszámlálót, szóval simán lehet menni. Én voltam már az ep-n, tetszett, remélem az ogy-n is ott leszek. :)
2009. dec. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A legfőbb kritérium a választójog (azaz magyar állampolgárság, 18. életév, cselekvőképesség). Van néhány kizáró ok, pl. ha jelölt valaki. A választott tagok esetében további kizáró ok a párttagság, jelöl rokona stb.

Annak idején engem simán felvettek megbízott tagnak, meg (egy későbbi választáson) választott tagnak is, pedig semmi protekcióm nem volt.

2021. okt. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!