Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akkor is elleneznétek az...

Akkor is elleneznétek az azonos nemű párok örökbefogadáshoz való jogát, ha csak ellenkező nemű gyereket fogadhatnának örökbe?

Figyelt kérdés
Tehát két férfi csak kislányt, míg két nő csak kisfiút. Végül is így még azt is kizárhatnánk, hogy apuka fogdossa az új kislányát, nem?

2014. ápr. 19. 17:08
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Srácok, észrevettétek a kérdésben az ELLENKEZŐ NEMŰ részt?
2014. ápr. 19. 18:51
 22/28 anonim ***** válasza:

ma 18:51


Ha már az ellenkező neműségnél tartunk... mi van, ha egy lány is válaszolt neked? Ő nem srác.

2014. ápr. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
61%

"Te egyoldalúan látod a problémát, szerinted csak az lehet megoldás, ha a társadalom semmiféle kontrollt nem gyakorol a devianciák fölött. Én másképp gondolom. Közös nevezőre sosem fogunk jutni."


Inkább te látod egyoldalúan a problémát, mégpedig mindenáron kontrollálni akarod a "devianciát"... A hozzád hasonlók azt hiszik, hogy mindenki másnál jobban tudják, mi szolgálja a társadalom javát, érdekét. Dönteni akarnak más emberek lehetőségeiről, kontrollálni olyan emberek életét, akikhez közük sincs. Hatalommániások vagytok, akik félnek attól, amit nem értenek. És erre nem a megértésre való kísérlettel válaszolnak, hanem agresszióval, kontrollal. De sajnos vagy szerencsére - talán egyik sem igaz - vannak nálatok hatalmasabb hatalommániások, akiknek jelenleg az az érdekük, hogy abszolút bármit megtehessenek, amit csak akarnak, amíg ez maximalizálja a jövedelemtermelést, az ő láthatatlan kontrolljuk akkor a leghatékonyabb, amikor a ti elavult, elrozsdásodott kommunista, bigott vallásos és fasiszta módszereket felvonultató "erkölcsön" alapuló kontrollotok elenyészik. Szóval lehet itt akármilyen véleményhez tartani magatokat, a melegek akkor is fogadnak majd örökbe gyerekeket, ha ti beleőrültök is.:) Tényleg felesleges újra leírni a véleményedet.

2014. ápr. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Kedves 19. hozzászóló!


Szinte mindenben egyetértek a véleményeddel, ugyanakkor - mindamellett, hogy egyértelmű a hozzászólásodból, hogy a jószándék vezérelt téged - valami nagyon fontos dologban olyat sugalmaztál, ami nem felel meg a valóságnak (nyilván nem szándékosan, hanem jóhiszeműen).


Magyarországon ma nem azért nevelkednek állami intézetben gyerekek, ahelyett, hogy családban, számukra ideálisabb körülmények között életnének, mert ne lenne elegendő örökbefogadó szülő, hanem mert az, hogy ott élnek, nem jelenti automatikusan, hogy jogilag örökbefogadhatók.


Házaspárok és egyedülállók ezrei szeretnének gyermeket örökbefogadni, és többnyire hosszú éveket várnak erre a lehetőségre.


Az örökbefogadási eljárás csak akkor indítható meg, ha a gyermek jogilag örökbefogadható. Arról, hogy ennek mik a jogi feltételei, itt lehet tájékozódni:


[link]


Az intézetben nevelkedő gyerekek többsége azért nem örökbefogadható, mert a vér szerinti szüleik nem járulnak hozzá az örökbefogadásukoz, és eleget tesznek kapcsolattartási kötelezettségeiknek.


Ezen semmit nem változtatna az a tény, ha az egynemű szülők részére is engedélyeznék az örökbefogadást.


Ezt azért írtam le, mert én is fontosnak tartom, hogy maradjunk a "tények talaján", ahogy fogalmaztál.

2014. ápr. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
53%

"Hatalommániások vagytok, akik félnek attól, amit nem értenek."


Megmosolyogtató ez a kinyilatkoztatás :).

2014. ápr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"lehet itt akármilyen véleményhez tartani magatokat, a melegek akkor is fogadnak majd örökbe gyerekeket, ha ti beleőrültök"


Sajnos ez is igaz. Magyarországon még tudtommal nincsen rá precedens, de másutt (USA pl.) már megtörtént. Ergo minden bizonnyal előbb-utóbb itt is meg fog történni.


Azonban óva intenélek: nem minden véleményem osztó honfitársam képes megmaradni a puszta elméletiség talaján, mint ahogyan én teszem. Vannak bizony kevésbé intelligens, befogadóképes, érzelmileg jobban befolyásolható -nevezd aminek akarod- emberek, akik minden valószínűség szerint elkezdik majd fölakasztani a gyermekeket örökbefogadó homoszexuálisokat, úgymond példát statuálandó a többi számára. Ha ez bekövetkezne egy gyermeknevelést engedélyező törvény után, kérlek, ne mondd, hogy nem szóltam jóelőre.

2014. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
85%

Gyilkosságok történnek.. A gyilkosokat pedig börtönbe zárják. Sokan meg azért gyilkolnak meg más embereket, mert azok négerek vagy muszlimok. Ezek után az a tanácsod, hogy négernek ne szülessen senki, Allahot ne imádja senki, ha jót akar magának - nem akar meghalni?:)


Sosem értettem, hogy emögött a gyilkossági ürügy mögött milyen érdek húzódhat meg. Mi haszna van az általad említett honfitársunknak abból, hogy felakaszt két leszbikus nőt? Miért jó az neki? Nem csak arról van szó, hogy elmebeteg? És akkor úgy kell igazítani a törvényhozást, nehogy megsérüljön az elmebetegek lelki egyensúlya, hozzájuk kell alkalmazkodni? Nem ez a felvetés megmosolyogtató?:D

2014. ápr. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
92%

Heterók: a melegek ne nevelhessenek gyereket!

Melegek: miért?

Heterók: mert csúfolni fogják.

Melegek: kik?

Heterók: hát mi!


És itt a probléma. A gyerekeket kellene elfogadásra tanítani/nevelni, nem pedig gyűlölködésre. Az az érv meg nevetséges, hogy azért ne vállalhassanak a melegek gyereket, mert csúfolni fogják. Nekem heteroszexuális szüleim vannak, mégis csúfoltak, szívattak, ahogy hozzám hasonlóan rengeteg embert is. A gyerekek kegyetlenebbek tudnak lenni mint a felnőttek, ezt más is már megmondta. Akármivel képesek a másikat csúfolni, ha mással nem, a nevével, a kinézetével.

Én inkább adnám a gyerekeket a szerető meleg pároknak, minthogy az árvaház falai között tengődjenek. Itt mindenki hozza, hogy a szülők milyen fontosak, az anyaság, az apaság, a példa stb.


Én meg mit látok? Elvált, háborúzó szülők, jó példa semmi, mert apuci sz...rik a családra, anyuci meg nem ér rá, vagy épp egymást ölik vélt vagy valós sérelmeikért. Ha csak azoknak lehetne gyereke, akik példaértékűek, már kihalt volna az emberiség. Nem kell ilyen álszentnek lenni. Nevetséges, hogy itt az emberek a melegekre úgy tekintenek, mint valami nemi megerőszakolóra, vagy aki fogdossa a gyerekét. Ugyan MIÉRT tenné ezt bárki? Ilyet feltételezni mindenkiről lehet, heteroszexuális emberekről is. És az is ugyanolyan nagy baromság.

2014. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!