Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Lenne félnivalóm Svédországban...

Lenne félnivalóm Svédországban? (pl. muszlimok) Érdemes lenne pár éven belül kiköltözni?

Figyelt kérdés

22 éves lány vagyok, van még 2 évem a suliból. Addig is tanulok svédül, már kezdő szinten vagyok.

Mindig is odavoltam Svédországért, minden álmom ott élni. Egy országért, kultúráért sem rajongok ennyire. Viszont nyugtalanítanak a hírek...hogy mennyi a muszlim bevándorló, és hogy mennyi erőszakot követnek el. ( [link] félek, hogy ez csak rosszabb lesz. Azért is szeretnék elköltözni Magyarországról, hogy ne csak anyagilag, de úgy egyébként is biztonságban érezhessem magam...hogy békében éljek. Nem gondolom magam rasszistának, de itthon igenis félek a romáktól. Viszont ami pár éve ott megy, rengetek svéd nőt erőszakolnak meg...romlik a közbiztonság...vajon annyi lesz pár éven belül ennek az országnak is? Mondjak le a nagy álmomról?


2014. ápr. 24. 19:31
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
17%

A svéd intelligenciáról: 100 érettségizett fiatalból 95 nem tudja megmutatni a világtérképen, hogy hol van Afrika...

>> Egy országért, kultúráért sem rajongok ennyire... Ez azért van, mert ezt sulykolták beléd gyerekkorod óta: svéd életszínvonal, ennyivel-meg-ennyivel nagyobb ott a fizetés, stb. Nyugodj meg, egy nem-svédnek roppant nehéz, az idők változnak, a félmilliónyi munkanélküli muszlim horda "megérleli" a helyzetet. Örülni fogsz, hogy visszajöhetsz majd, viszont közben az itteni karrieredet is elpuskázod...

2014. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
itthoni karrier?! protekció nélkül még egy megélhetésre alkalmas munkahelyet is nehéz találni, nemhogy karriert épteni. egyébként köszönöm,de ebből az országból én jelenleg nem kérek. csak az ismerősök, barátok, család miatt szeretek itt élni. Bár a múltunk valóban nagyon jelentős, tiszteletreméltó, stb., de a jelen, és a jövőkép itthon egyáltalán nem biztató. Ha nem is Svédországba mennék ki (egyébként senki nem sulykolta belém, sokat olvastam és sok a svéd leelezőtársam), valahova biztos továbblépnék...
2014. ápr. 24. 22:00
 13/25 anonim ***** válasza:
49%
Hát ha vannak svéd levelezőtársaid, akkor kérdezd meg őket, mi a helyzet a közbiztonsággal, és ne náci hírportálok propagandaanyagaiból tájékozódj.
2014. ápr. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
kérdeztem őket is...valaki szerintem nagyon jó, valaki szerint egyre rosszabb...gondolom egyébként városonként változó. viszont úgy tűnik valóban nem egységes. de egy svéd valószínűleg nem fogja nekem azt mondani hogy ne költözzek ki, na meg azért a média ott is szépít, a gazdasági helyzetet is mindig szépítik az adott országban, így egy kívülálló olykor lehet jobban rá tud látni. ezért tettem fel itt is a kérdést.
2014. ápr. 25. 10:01
 15/25 anonim ***** válasza:

A forgatókönyv a következő: kihasználva a liberális törvénykezést, bevándorlóként jönnek, majd otthonról házasodva kihozatják mindkettejük rokonságát családegyesítés címén. Ez már milliós nagyságrend, de szaporodnak is kegyetlenül. Aztán mecseteket kérnek és kapnak, ahol profi bajkeverők (imám) táplálják a gyűlölködést és a befogadó nemzet becsmérlését. Oslo-ban már magániskolákat engedélyeztek számukra (pénz jön bőven külföldről). Már követelik és részben meg is kapták a politikai életben, adminisztrációban számarányuknak megfelelő tisztségeket.

A helyzet odáig fajult, hogy a rendőrség fél bemenni a negyedükbe, mert már megtörtént, hogy már a rendőrautó közeledésekor rájuk lőttek... Vajon mi lesz 10-15 év múlva, amikor a gyermekeid iskolások lesznek ?

Az a groteszk helyzet állt elő, hogy addig vagy védve, amíg nem tudsz jól svédül ! Mert akkor azonnal látszik, hogy nem vagy benszülött és addig a jóindulatukat "élvezed"

2014. ápr. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
20%

"meg azért a média ott is szépít..."


Közhelyszerű alapigazság a kriminológiában, hogy a bűnözést a média _soha_ nem szépíti. A médiának vér kell, mert azt nézi meg szörnyülködve otthon az ember. Az, hogy Pistike ellopott 2 csomag rágót a boltból, vagy Lajos bácsi megverte a kocsmában Jóska bácsit, senkit nem érdekel.


Tehát aki _mindegyik_ médium a legvéresebb, legextrémebb, legszaftosabb eseteket ragadja ki, tehát a TV vagy az Internet forrásai alapján sokkal rosszabbnak fogod látni a helyzetet a ténylegesnél...


És nyilván ezeket az eseteket is túldramatizálják, ha lehet, még inkább megvilágítják az embertelenséget bennük, mert a közönségnek ere van igénye.


Az általad linkelt cikk ennek akár az iskolapéldája is lehetne.

2014. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
jó igen, igazad van. nem is a média szépíti, hanem inkább a kormány...viszont, hogy jól tájékozottak legyünk az etnikai konfliktusokkal kapcsolatban, nem elég tvt néznünk, rádiót hallgatnunk, mert ott ezeket a híreket elhallgatják. Itthon szerintem ezt nagyon jól látni, cigánybűnözésről nem szívesen beszélnek, ezért vannak ezek a drasztikusabb irányzatok, akik kimondják, hogy mi történik ebben az országban. az index.hu-n, a tv-ben, más egyéb megbízhatónak tekinthető forrásokban nem hangoztatják a problémát, mert az országnak nem érdeke, hogy konfliktusban legyünk a romákkal. kinek hiányozna egy polgáháború? ugyanez a helyzet Svédországban. Ott is a rengetek jót hangoztatják, és ezeket az etnikai problémákat elhallgatják, hogy elégedett legyen a nép. Az internetes források meg gyakran egy más világot mutatnak be...ezért vagyok most is bajban hogy kinek, minek higgyek.
2014. ápr. 25. 12:20
 18/25 anonim ***** válasza:
benszülőtt
2014. ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim válasza:

Szia, kicsit későn, de gondoltam hátha érdekelhet némi friss, személyes tapasztalat:

Én most jöttem vissza Svédországból néhány hónapja, de tervezek külföldre menni újra. Én is azért választottam Svédországot, mert nagyon tetszett a skandináv kultúra és a tájaik. Eleinte Göteborgban éltem, és hát meg kell hogy mondjam, rohadtul nem hiányzik, ahogy az ottani muszlimok méregettek engem, és tényleg rengetek baj van a bevándorlókkal országszerte. A kultúrájuk a svédeknek ténlyeg rohad, és a városokban igen vannak olyan helyek, amiket jobb minden napszakban elkerülni. Viszont vannak persze jó települések is, kis falvak vagy kis szigetek, ahol több, mint normálisan élhet az ember, azoktól az elmebetegektől távol. Svédországban az antirasszizmus divat, tehát ez a helyzetük a nemi erőszakolós muszlimokkal nem fog javulni. Ha mész, menj egy hangulatos kis normális településre. Azt meg kell ám hagynom, hogy a svédek összességében mindig nagyon kedvesek és segítőkészek! A férfiak pedig esküszöm a világon Skandináviában a leghelyesebbek, lehet találsz ott magadnak valakit, nagyon sokan keresnek ott non feminista és non antirasszista nőket. A magyar kaját pedig nagyon szeretik! Sok szerencsét!

2014. máj. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
49%
Svédországban több nemi erőszak történik évente, mint egész közép-Európában együttvéve. Nem mennék oda, inkább Norvégiába, ott jó a közbiztonság és a munkaszerzési lehetőség is, ha meg tanulni akarsz, ingyenesek az egyetemek.
2014. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!