Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha minden magyar ember elismer...

Ha minden magyar ember elismeri, hogy Magyarország felelős volt a magyar zsidók deportálásáért, akkor utána minek kéne történnie?

Figyelt kérdés
Mire megy ki ez az egész? Mert látom, hogy ez most valamiért nagyon fontos probléma így 70 év távlatából is és többet beszélünk róla, mint a rekord méretű államadósságról, meg munkanélküliségről, de mi a vége enne? Mi lesz jobb? Alig él már valaki, aki akkor zsidót bánthatott bármilyen módon. A történelemkönyvekben benne van mi történt, mindenki megtanulja, mit lehet tenni még ezen felül? Aki beszól, vagy tagadja az úgyis börtönbe kerül becsületsértésért, vagy holokauszttagadásért. Szóval nem értem miért kell meneteket szervezni, meg adót költeni rá, miközben válságban az oktatás/közbiztonság/egészségügy ... stb.

2014. ápr. 28. 16:50
1 2
 1/15 Andizsuzsi ***** válasza:
46%

Azért, hogy soha többet ne fordulhasson elő.


Én egyébként javasolnám, hogy a holokauszt évfordulója legyen munkaszüneti nap, mindjárt kevesebben háborognának rajta. Azt miért nem kérdezi meg senki, hogy miért foglalkozunk a márciusi történésekkel így közel 170 év távlatából? A történelemkönyvekben benne van mi történt, mindenki megtanulja.


"Alig él már valaki, aki akkor zsidót bánthatott bármilyen módon"

Egyre többen adnak hangot annak, hogy újra megtennék.

2014. ápr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Szerintem a törvény eddig is tiltotta a gyilkosságot, vagy az erre való felbujtást. Teljesen mindegy ki-kit milyen alapon akar megölni. Aki hülye kerüljön börtönbe.


"Azt miért nem kérdezi meg senki, hogy miért foglalkozunk a márciusi történésekkel így közel 170 év távlatából?"

Azt is ugyanolyan értelmetlennek tartom, úgyhogy rossz embernek dobsz fel ilyen kérdést.

2014. ápr. 28. 16:59
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Én nem ismerem el.Néhány barom a felelős aki vezette az országot.Akik ellen fel se lehetett szólalni.
2014. ápr. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy gondolom, hogy aki olyanokat akar bemocskolni, akinek semmi köze a népirtáshoz, az ugyan bűnös, mint aki kitervelte, végrehajtotta, vagy segítette a népirtást.
2014. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
17:01: nem egészen, mert rekordidő alatt lezajlott a dolog, többszörösen túlteljesítve a németek elvárásait. Úgyhogy benne voltak a hatóságok is, nyakig.
2014. ápr. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
22%

Sajnos messze nem minden magyar ismeri el. Sőt az orbáni magyar állam sem ismeri el a felelősségünket. Azzal zárják rövidre a témát, hogy megszállt ország voltunk, tehát mi nem felelünk semmiért, a gonosz németek a hibásak. Ezt fejezi ki Orbán új készülő emlékműve is. Holott ez egy komplett hazugság. Bár kétségtelenül Hitler is biztatta a magyarországi zsidóüldözést, az antiszemitizmus és az ebből kinövő holokauszt a 20. század eleji magyar társadalom szerves fejlődésének eredménye volt. A szörnyűséges zsidótörvényeket nagy egyetértésben, bármiféle jelentősebb társadalmi tiltakozás nélkül fogadta el a magyar parlament, a borzalmas, kegyetlen deportálások ellen sem volt egy szava se egyetlen jelentős társadalmi tényezőnek sem, és az is világos, hogy az akkori magyar államvezetés is teljesen tisztában volt a tömeggyilkosságokkal.


Ezzel bizony máig se nézett szembe a magyar társadalom, és egyre nagyobb tömeg ma is újra nyíltan antiszemita. Többek között ezért is van szükség a megemlékezésekre, a téma ébrentartására. Annyit azért elismerek, hogy megemlékezésből is megárt a sok, és néha nekem is van olyan érzésem, hogy a kevesebb több lenne. De nehéz a megfelelő arányokat eltalálni.

2014. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

"túlteljesítve a németek elvárásait."


És ki nem szarja le?

Ha valami nem tetszik el lehet innen menni, úgy is mindig megy a hiszti, h itt milyen rossz élni.

Másrészt micsoda dolog, h kollektíven elítélni egy népet.

Egyébként is, miért nem mindegy a származás, h magyarok voltak?

Változtat valamit a lényegen?

2014. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%
17:26: ha véletlenül téged deportálnának egy buzgómócsing csendőrparancsnok miatt, remélem, akkor is ez lenne a véleményed.
2014. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
50%
17:26: ja, és valamit félreértesz, én nem ítéltem el senkit kollektíven.
2014. ápr. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Nem ertitek gyerekek, nem ertitek. Itt arrol van szo, hogy a zsido-ULDOZES JO UZLET!

Az iranyitok rateszik a kezuket a nehany gazdag zsido vagyonara, a csurhenek lehetoseget adnak a szabad rablasra, akik egy labosert vagy egy parnacihaert sokmindenre kepesek.

A szabadrablas pedig lehetove teszi a vezetoknek, hogy ezt a csuehet BARMIRE felhasznalhassak.


A mostani megemlekezes pedig mindossze annyit jelent: megtanultuk mi zsidok is a lecket. Es csak egyszer volt Budan kutyavasar.

2014. ápr. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!