Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nemzeti érzelműek, ti miért...

Nemzeti érzelműek, ti miért tartjátok jobbnak/felsőbbrendűnek a magyarokat például az osztrákoknál vagy a svájciaknál, amikor ezek a társadalmak jólétibbek, mint a magyar?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy meg akartok engem győzni, hogy helyesen gondolkodtok és tényleg a magyar az übermensch és érdemes fanatikusan lengetni az árpádsávos zászlót, Kárpátiát hallgatni és címeres zokniban járni.

Mik lennétek az érveitek?



2014. ápr. 27. 19:19
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%

Ácsi ácsi ácsi... Kérdező, te kevered a szezon a fazonnal...

Én nemzeti érzelmű vagyok, de nem érzem a magyarok felsőbbrendűnek...

2014. ápr. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%

A nemzeti érzelem nem egyenlő a felsőbbrendűségi érzéssel. A kérdés többi agyatlan provokáció. Aki büszke magyar voltára, azok nem lengetnek Árpád-sávos (ÍGY KELL ÍRNI, NAGYOKOS) zászlót reggeltől estig, ahogy a provokatív kérdésben írtad.


Ez olyan, mint ha azt kérdezném, hogy a baloldali érzelmű emberek miért lengetnek reggeltől estig izraeli zászlót, és miért hallgatnak folyton mozgalmi zenéket, és miért vannak meggyőződve a zsidók minden fajok fölött álló létéről?

2014. ápr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

"Ácsi ácsi ácsi... Kérdező, te kevered a szezon a fazonnal...

Én nemzeti érzelmű vagyok, de nem érzem a magyarok felsőbbrendűnek..."


Akkor miért vagy nemzeti érzelmű, ha nem tartod a magyarokat jobbnak, mint más népek?

2014. ápr. 27. 19:30
 4/37 anonim ***** válasza:
76%

Ez se lesz már hülyébb...

Szerintem menj ki a Szabadság térre.kordont bontani, ha ennyire unatkozol.

2014. ápr. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Kedves 2-es.

Az árpádsávost árpádsávosnak kell írni, mert melléknévről van szó.


[link]


[link]


Arról már nem én tehetek, hogy neked hiányosak az ismereteid.


A zsidók felsőbbrendűségéről pedig leginkább a zsidófanokat kéne megkérdezni, én nem tudok róla semmit.


Jó lenne, ha a kérdésre válaszolnál és nem csak provokálnál a válaszoddal.

2014. ápr. 27. 19:38
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, és nem tudom, hogy a kérdező tájékozatlan, provokátor, vagy troll...?


Nem baj, elmondom. Mert magyarként van mire büszkének lenni, és hadd ne kelljen felsorolni, hogy mire... De ez nem jelenti azt, hogy a másikat lenézem, sőt, kifejezetten érdekel a többi nép kultúrája / öröksége is...

2014. ápr. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem normális ember nem tartja magát senkinél sem felsőbbrendűnél.
2014. ápr. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

"Mert magyarként van mire büszkének lenni, és hadd ne kelljen felsorolni, hogy mire..."


Nem akarlak megbántani, de egy angolnak, németnek, franciának, osztráknak és orosznak is van mire büszkének lennie, sőt nekik még inkább van, mint nekünk, mert ezek a népek sikeresebbek voltak nálunk a történelem során, szóval ez nem jó érv arra, hogy mi miért vagyunk annyira különlegesek, hogy attól bárkinek nemzeti érzelműnek kéne lennie közülünk.

2014. ápr. 27. 19:48
 9/37 anonim ***** válasza:
39%
1000 évet a Kárpát-medencében túlélni, rokon nemzet, szövetséges stb. nélkül nem nagy dolog Kedves Kérdező?
2014. ápr. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
82%

Egyenrangúságot kell kiharcolni. Senki se akar többet, csak azonos feltételeket!

Megjegyzem a magyarok többsége kis hitűsége generációkon keresztül lett bekódolva. Pedig van mire büszkének lenni! Elég csak a nyelvünkre gondolni. Nem tudom van-e még a világon más nyelv, melynek legközelebbi feltételezett rokonait 3000 évre teszik.

Vagyis feltelezik, hogy a magyar önállóan képes volt 3000 évig nem hogy megmaradni, de még gyarapodni.

Viszonyításként 3000 év alatt egy teljes indoeurópai nyelv kifejlődött. ( franciák és spanyolok még 800-1200 éve még ugyanazt a nyelvet beszélték)

2014. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!