Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a volt munkáltat...

Mit tegyek ha a volt munkáltatóm utólag pénzt követel tőlem?

Figyelt kérdés

Egy hónapja mondtam fel az előző állásomból, amit 15nap megbeszélt felmondási idő után végkép elhagyhattam.

Ezután 2 nappal rendben el is küldték postán a papírjaim (nem személyesen, mert közvetítő cég által voltam ott), viszont egyben fel is hívtak, hogy egy állítólagos bérszámfejtői baki miatt több fizetést kaptam utolsó hónapban mint azt kellett volna.

Igazából a bérszámfejtéshez nem értek, valamennyire ki tudom számolni a bérem (2 műszak volt 8órában), és nekem nem tűnik fel semmilyen túlfizetés, mégis folyamatosan hívnak.

Valahol meg lehet (akár neten egy fórumon) kérni valaki egy hónapnyi munka bérszámfejtésére ? Illetve szerintetek lehet, hogy kamu az egész? Kicsit fura, hogy miután minden lerendeződött azzal keresnek meg, hogy én tartozom nekik.



2014. máj. 7. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Pénztártól való távozás után reklamációnak helye nincs!
2014. máj. 7. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Nálad van a szerződésed példánya?

Kérd meg hogy mutassa meg azt a bekezdést ami alapján ő jogot formál arra, hogy pénzt követeljen tőled. Ha nem tudja megmutatni,röhögd ki.

Ha pedig még tovább pampog, zavarj le neki pár maflást, amíg a fogait szedegeti addig is kussol.

2014. máj. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
Világosítsd fel, hogy polgári peres úton követelheti az összeget a bérszámfejtőjétől aki őt hanyag munkavégzésével megkárosította.
2014. máj. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Átolvasgattam a papírokat miután először megkerestek és még van is olyan ahol az áll, hogy ezúton kijelentik, hogy nem tartoznak nekem semmivel - amit én arra is rákövetek, hogy én sem nekik és minden rendben van (különben gondolom nem ez állna a papíron).
2014. máj. 7. 16:42
 5/6 Őszödi Ferenc ***** válasza:
51%

"ezúton kijelentik, hogy nem tartoznak nekem semmivel"


Egyszer utoljára még vedd fel nekik a telefont, és olvasd fel ezt a részt. Utána tiltsd le a számukat.

2014. máj. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
90%

"ezúton kijelentik, hogy nem tartoznak nekem semmivel"


Tehát azt nem jelentik ki, hogy te sem tartozol nekik. Sajnos nekem is volt részem hasonló történetben egy iskolaszövetkezet részéről, de a szomorú helyzet az, hogy innen távolból senki sem fogja megmondani, hogy kinek van igaza.

Annyit érdemes tudni, hogy a "pénztártól való távozás után" is helye van reklamációnak. Ha többet kaptál, mint amennyi jár, akkor az jogcím nélküli gazdagodás, ezért visszajár.

2014. máj. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!