Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Jogosult leszek-e táppénzre,...

Gerdus kérdése:

Jogosult leszek-e táppénzre, thgys-re, gyed-re, ha a munkáltatóm UTÓLAG fizeti be utánam a járulékokat?

Figyelt kérdés
Két évig dolgoztam egy munkahelyen, közben táppénzre kerületem! De az Oepnél kiderült nem fizették utánam a tb-t! A főnököm azt mondta, hogy utólag befizeti. A kérdésem az lenne, hogy jogosult leszek-e táppénzre, thgys-re illetve gyed-re?! Sajnos, a kedves ügyintéző hölgy két leégett süti majszolása közben erre nem tudott válaszolni. Sőt kérte is a következő ügyfelet! Aki tudja, válaszoljon, mert hihetetlenül el vagyok keseredve! Köszönöm!

#utólag befizetett járulékok #gyed thgys
2012. szept. 24. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem vigyél neki még két leégett sütit, és akkor majd tud.

Egyébként van olyan, hogy kényszerbejelentés. A munkáltatódat valószínűleg megbünteti a NAV a bejelentési kötelezettség elmulasztása miatt, és be is kell fizetnie majd a járulékokat. Te ettől még jogosult lehetsz, persze. Add be az igénylést, és tedd meg az egyéb lépéseket, ha kell (pl. kérjél okirati bizonyítást az egészségbiztosítónál, mutasd be nekik a munkaszerződést, stb) aztán majd ők intézik a többit.

2012. szept. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem fizette a járulékokat, vagy nem voltál bejelentve?
2012. szept. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha csak a járulékokat nem fizette be utánad, akkor nincs gond. Probléma akkor adódhat, ha bejelentve nem voltál, mert az olyan, mintha nem is lett volna munkaviszonyod (biztosításod), anélkül pedig nem járnak a fenti ellátások!

Tehát a kettő nem ugyanaz. Nem mindegy, hogy bejelentve nem voltál, mint munkavállaló, vagy pedig be voltál jelentve ugyan, csak a közterheket nem fizette be utánad!

2012. szept. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A probléma ott kezdődik, hogy be sem voltam jelentve!!! Mindez két éven át! Ha nem kapok semmilyen juttatást, akkor meg, gondolom, mehetek a bíróságra perelhetem a munkáltatóm... Jaj nem lesz ez egyszerű dolog! De hát pénz nélkül nem maradhatok!!

2012. szept. 25. 12:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha visszamenőleg rendezi, akkor ellátásra jogosult leszel, de nekem azért az, hogy visszamenőleg 2 évre rendezi, meg egy csomó önellenőrzést csinál, stb. egy kicsit hihetetlen...

De úgy legyen!

2012. szept. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Végre vmi pozitívum...! Igen, nekem is fura, hogy rendezi, ha már eddig nem tette! De úgy legyen, bízom benne, ha meg nem akkor megyek bíróságra az tuti!
2012. szept. 27. 08:56
 7/9 anonim ***** válasza:
Remélem, ebből legalább azt megtanultad, hogy érdemes regisztrálni magadnak ügyfélkaput, ahol mindig tudod ellenőrizni, hogy bejelentettek-e.
2012. szept. 29. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, sőőőt még többet tanultam az esetből! De képzeljétek, hogy rajtam kívül még ketten nincsenek bejelentve... a nyolc emberből...Érdekes! Köztük a boltvezető sem!

Köszönöm a segítségeteket!

2012. okt. 1. 10:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi lett végül az üggyel?
2014. jún. 1. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!