Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az apa arra akar rávenni,...

Ha az apa arra akar rávenni, hogy időn túl, vagyis nem legálisan végezzek abortuszt külföldön, azzal bűncselekményt követ el?

Figyelt kérdés
Az apa már a negyedik hónaptól kezdve egyfolytában azzal gyötör, hogy menjek el külföldre abortuszt végezni, és mindennek elmond, hogy én ezt nem vállalom. Végig mondja, hogy én csak megyek a magam feje után, és hogy nem tartom tiszteletben az ő döntését, hogy ha "egyedül" "döntök", akkor csináljam magam az egészet, hogy hihetetlen mennyire nem gondolkozok racionálisan, meg hogy nem is szeretem ha nem teszem meg, és a többi. Hiába mondtam neki, hogy akármit is akarnék, már késő, és hogy ezzel én bűncselekményt követnék el, ez lepereg róla és végig azt hangoztatja, hogyha én ezt így mondom, csak kifogásokat keresek, és az agyamat játszom. Én ezt egyszerűen nem bírom tovább, már lassan a 6 hónapos leszek, és ez így megy egyfolytában. Csinált már itt valaki időn túl abortuszt külföldön? Tényleg csak én vagyok ilyen "maradi"? Ha az apa ezt csinálja azzal követ el valami törvénybe ütközőt? Mit tudok tenni ellene? Felvettem az egyik telefon beszélgetésünket, ahogyan kb. 5 hónaposan az abortuszt "szorgalmazza", érek vele valamit? Vagy felhasználhatom? Vagy használjam fel? És mire?
2012. máj. 1. 08:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
100%
Először is egy ilyen nem apa! Másodszor pedig sürgősen hagyd ott!!
2012. máj. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
93%
És te egy ilyennel vagy?!Hogy vagy képes egy ilyen undorító emberrel lenni?
2012. máj. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 anonim ***** válasza:
100%

Arra, hogy ha majd a gyerek felnő, mutasd meg neki, mennyit ér a kedves "apukája". Garantáltan szemen fogja köpni.

Amúgy bűncselekmény valóban, sajnos konkrétabbat nem tudok, de ezt a pasit ki kéne golyózni :S.

2012. máj. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!

Miért írsz és hogy írhatsz ilyet a kérdezőnek?

Hatalmas és állandó nyomás alatt van, ő nem akarja elvetetni a babát, de szerintem borzasztóan össze lehet zavarodva. Nem kellene rontanod a helyzetén, állapotán ilyen lekezelő válaszokkal.


Kérdező!

Gondolom nem könnyű ott hagyni ezt az embert, lehet nincs is hova menned, de ha van, akkor tényleg költözz el tőle, mert a saját gyerekével (6 hónaposan már nagyon is emberi a baba) ezt képes tenni, az egy kegyetlen ember lehet és nem hiszem, hogy veled is jobban bánna.

2012. máj. 1. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre konkrétan a válaszom: igen, bűncselekmény. Ha bántalmazna annak érdekében, hogy a baba mégse szülessen meg, akkor fel tudod használni azt a hangfelvételt.

A személyes véleményem, hogy ez az ember nem apának való ember. Nem is nevezném embernek. Érzelmi zsarolással próbálkozik csak a saját jóléte érdekében. Gondolom nem akarja, hogy a baba legyen nálad az első.

Halkan megjegyzem, hogy ha valahol megcsinálnák neked ezt a beavatkozást, amit kétlek, belehalhatnál. Vagy maradandó károsodást szenvedsz és nem lehet több gyermeked, ha megmaradsz. Ez nem játék. A szülés sem az, de ott nem kuruzslók kezei között van egy nő, hanem szakképzett, legálisan dolgozó emberek kezei közt.

Én a helyedben nagyon gyorsan lelépnék, mielőtt elkezd ütlegelni. Nem akarja ezt a babát.

Neked lehet másik párod, aki szeretni fogja a babát!

Ne hagyd, hogy hülyeségekkel rávegyen valami butaságra!

27hkm

2012. máj. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:
Kösz, hogy mindenki ilyen segítőkész és megértő. Hát mondhatom, gyönyörűek vagytok. Azt is az okos pszichiáterek mondják, hogy aki kétségbe van esve és segítséget kér, abba még külön bele kell rúgni, és ha lehet még jól földbe is döngölni? Nem értitek, hogy én pont a gyereket és magamat próbálnám védeni, miközben az apa lelkileg, mentálisan kikészít? éppen ehhez kérek segítséget, tanácsot, hogy mit kell csinálni! nem vagyunk együtt az apával. Többnyire telefonon osztja a vádaskodásokat.
2012. máj. 1. 08:58
 7/79 anonim ***** válasza:
100%

Igen. én értettem, hogy te nem akarsz semmi rosszat a babának.


Ha nem vagy együtt az "apával", az már jó! Van segítséged? Számíthatsz a családodra?


Szerintem az lenne a legjobb, de tudom, hogy nehéz lesz, de mondd meg neki, hogy nem kell a támogatása, nem tartasz arra igényt, hogy nevelje, lássa, támogassa a gyereked.


Amúgy az az én véleményem és ezt tapasztalom, hogy mostanában sokkal könnyebben találnak maguknak párt azok az anyukák (vagy akár apukák is), akiknek 1, sőt több gyerekük is van, de párjuk nincs. A mai világba sajnos gyakoriak a válások, még akkor is, ha van gyerek, így már nem olyan zavaró egy férfinak az, ha a nőnek van gyereke, mivel valószínűleg neki is van... :)) És akkor így jön létre az a sok vegyes család, ahol mindenkinek van külön-külön gyereke, plusz még közös gyerek is van. :D

Tudod van is ilyen "szólás-mondás": Az én gyerekem meg a te gyereked veri a mi gyerekünket. :DD


A hangfelvételt tartsd meg a biztonságkedvéért.

Próbálj meg megnyugodni és a kisbabádra koncentrálni, mert neki és neked is ez a legfontosabb most!


Remélem minden jól alakul!

2012. máj. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! Hát én nemtudom mi lenne a helyes... Én értem hogy te véded magad,és a babád. És tisztellek is ezért. Hiszen ö már kész emberke. Biztos rugdos,talán azt is tudod hogy kisfiú/kislány. Tarts ki mellette! Az apja tényleg nem ember. Ilyennel kár foglalkozni. Hagyd a francba,ezt érdemli. Kerüld! Semmit nem veszítesz. Ne félj,találsz majd olyat,aki saját gyerekeként fogja szeretni.

Mivel lenne jobb különben is ha elvetetnéd? Egy hogy veszélyes. Kettő én utána nem tudnék ezzel az emberrel maradni. Akkor meg? Lesz egy pici babád,akinek te leszel a legfontosabb. :-)

Szép napot!

2012. máj. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 Katicabogárka20 ***** válasza:
77%
ilyen emberrel ne is foglalkozz! Csak te es a baba szamitson mas ne. Amugy pontosan hany hetes vagy ? Kisfiu /kislany?En 26hetes kislany
2012. máj. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 A kérdező kommentje:
Sajnos Angliában pl. legális a 24. hétig. Az apa ki is nézett nekem egy klinikát, ahol megcsinálnák. Nekik ez nem bűncselekmény, mert nekik megvan a licenszük hozzá, hogy csinálják, csak nekem az, mint magyar állampolgárnak, akit külföldön is kötnek a magyar törvények. Nem vagyok már együtt az apával, de tényleg nagyon nehéz, szinte lehetetlen helyzetbe kerültem a babával. Most még megvagyok nagy nehezen, de anyagilag nem tudom vállalni egyedül a babát, és nem tudom, hogy mi lesz. A munkahelyem a terhességemmel együtt mehszűnt a veszélyessége miatt. A félretett pénzemet élem fel, aztán az majd egyszer el fog fogyni... Az apára számítottam az anyagiak fedezésében, amíg nem hülyült meg. Amióta meghülyült azóta pedig csak azzal tudok foglalkozni, hogy hogyan tudom megtartani a maradék ép eszemet és azt csinálni, ami helyes és lehetséges.
2012. máj. 1. 09:13
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!