Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem botrányosak ezek az...

Nem botrányosak ezek az adatok itt Európa közepén, a rendszerváltás után 25 évvel egy egykori mintaországban? Hogy csúszhattunk le ennyire?

Figyelt kérdés

Szerintem a 30-as években is jobban álltunk, és a 80-as évek egyenesen a Paradicsom volt ahhoz képest, ami ma van. Mégsem tiltakozik senki, az emberek a választások és a közvéleménykutatások adatai szerint elégedettek, és úgy gondolják, hogy jó nálunk a kormányzás és jó irányba haladnak a dolgok.


A csatolt cikkből szedtem ki ezeket a sokkoló adatokat, amik egyre inkább egy fekete-afrikai ország képét adják ki:


- Létminimum alatt él a lakosság 40 százaléka, egymillióan mélyszegénységben tengődnek, 600 ezer embernek egyetlen forint jövedelme, ellátása sincs.


- A magyarországi átlagkereset az uniós átlag 26,8 százalékát teszi ki.


- Általánossá vált nálunk a "dolgozó szegények" jelensége. Egy Big Mac megvásárlásához Budapesten 49 percet kell dolgozni. Az összehasonlított 72 világváros átlaga 28 perc, és közülük csak Bukarestben, Manilában, Caracasban és Nairobiban kell többet dolgozni ezért.


[link]



2014. máj. 16. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Csak figyeld meg a magyar emberek többségének a gondolkodását és azt, hogyan állnak az embertársukhoz és amikor már látod a problémát, akkor te is rájössz, hogy miért tartunk itt.
2014. máj. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%
Fidesz kormány van, ilyenkor jelentős romlásra kell számítani.
2014. máj. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, a hanyatlás kormányfüggetlen és valamikor az ezredforduló környékén kezdett felgyorsulni.
2014. máj. 16. 09:12
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

Amúgy az az egyik legviccesebb, hogy az összes magyar osztrák életszínvonalért nyavalyog, de amikor megemlíted nekik, hogy az osztrákoknál azért van jólét, mert mindenki betartja a társadalom szabályait, úgymint például nem megyünk többel az úton, mint ami megengedett (kevesebb baleset), nem szemetelünk és károsítjuk a környezetet (nagyobb rend és tisztaság), nem spóroljuk ki az anyagot az útból (jobb minőségű utak), nem lébecolunk a melóhelyen (nagyobb munkateljesítmény), rendes fizetést adunk az alkalmazottaknak (nagyobb jólét és vásárlóerő), nem csalunk adót (erősebb gazdaság), nem dohányzunk és iszunk annyit (nagyobb egészség), akkor egyből jön a hőbörgés, hogy hödödödö, ez a szabadság korlátozása meg különben is, milyen unalmas má' az, hogy mindent előre megtervezünk meg leszabályozunk, hán hova lesz így a szabad és izgalmas élet, meg hödödödödöö...


Ilyenek a magyarok.

2014. máj. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sok igazság van benne, mert valami oka kell hogy legyen a leszakadásunknak.
2014. máj. 16. 11:05
 6/9 Lumpenproletár ***** válasza:
52%

Azért csúsztunk le ennyire(és a gödörnek hol az alja...?)mert a rendszerváltással elindult folyamatok az önérzetet IS kiölték az emberekből.


Borzalmas ez az összehasonlítás de ma Magyarországon egyre több az"öntudatlan állat"akivel MINDENT meglehet csinálni mert úgy agyilag mint testileg teljesen kifacsarták.


Mi mást lehetne mondani akkor amikor a kínai tulajdonosa a"turkálónak"(tudod az a kisnövésű sárga bőrű ferde szemű fekete hajú ráncos bőrű PATKÁNY)mindenki szeme láttára ordenáré hangnemben lehordja az eladó kislányt(aki magyar-és ugye(még...)Magyarország a magyarok"őshazája")majd miután az SZEMLESÜTVE(én szégyelltem magam...)kér bocsánatot a kínai"úr"egyszerűen kidobja hogy fel is út le is út?!


Ennek az egésznek két vége lesz ami ma Magyarországon zajlik.


Illetve a kettő"forgatókönyv"közül az egyik:


1. A magyar teljesen"állattá"vállik mint dél-kelet ázsiában élnek az"őslakosok".


2. Egy óriási háború tör ki amibe mindenki belead apait-anyait(minden sérelmét)és...


Nem tudni hogy lesz de ami ma van az sokáig már nem tartható fenn ugyanis pattanásig vannak már feszülve nem az idegek hanem az emberek.


Ezt adta a rendszerváltás.


Mármint azoknak a tömegeknek akik veszítettek a rendszerváltással...


Mert sokan nyertek is...-csak ők kevesebben vannak.

2014. máj. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Érdekes ez az utóbbi levezetés, bár én azt a marha nagy feszültséget nem látom. Nincsenek tüntetések, tiltakozások, és a választók megválasztották ugyanazt a kormányt. Hol van akkor itt a feszültség?
2014. máj. 16. 12:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Már megint a szokásos klisék, amik csak a felszínt kapargatják. Ezek a problémák ősidők óta fennállnak, Móricztól a Rokonok gondolom megvan, mintha csak ma írta volna, Ady verseiben lefestett világ is igencsak ismerős nekem.
2014. máj. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, nekem is az a benyomásom, hogy a magyar nép karakterének a történelemből ismert legrosszabb vonásai dominálnak ma. Csak hát nekem is volt egy illúzióm, hogy az új körülmények között van vagy lehet fejlődés. Egy ember személyisége is fejlődhet. De most már világos, hogy nem volt.
2014. máj. 17. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!