Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik nyelv...

Szerintetek melyik nyelv lenne a legalkalmasabb az Európai Unió közös nyelvének használatára?

Figyelt kérdés

Úgy ahogy be lett vezetve egy közös pénz szerintem szükséges lenne egy közös nyelv is, hogy akárhova megyünk mindenhol könnyen meg tudjuk értetni magunkat és mások is könnyebben értsenek meg minket. Sajnos elég elég sokféle nyelv van itt Európában, ezt képtelenség lenne sokáig így fent tartani, Brüsszelben az Európai Parlamentben is több száz embert alkalmaznak tolmácsként.


Írjátok le válaszban a számot amit a legjobbnak gondoltok.


1. Német

2. Angol

3. Francia

4. Olasz

5. Spanyol

6. Magyar (sajnos ez elég nehéz nyelv)

7. Egy új nyelv.(amit hivatásos nyelvészek dolgoznának ki)

8. Egyéb...



2014. máj. 24. 12:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%

Az angol már most is az a nyelv, amivel szinte bárhol elboldogul az ember.

Tolmács pedig azért kell, mert sok politikus nem beszél megfelelően angolul.

2014. máj. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Természetesen az angol. Azt beszélik a világon a legtöbben, mindenhol megértik. Én is támogatnám h teljesen kétnyelvűvé neveljék az embereket mindenhol. Már kis gyerekként úgy kéne nevelni h tudja a magyart is meg az angolt is mert természetesen azt hagyni h a magyar vagy bármely más nép nyelve eltűnjön nagy veszteség lenne.
2014. máj. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
50%
az egy új nyelv (7.) már létezik, eszperantó. Szerintem egy politikusnak illene több nyelvet beszélni, szóval anyanyelvtől független az angol, mert ez ismert stb. és a német, hisz Európában ez is nagyon ismert nyelv ( Németország, Ausztria, Svájc). De szerintem jól van így, ahogy van, legalább több száz embernek van munkája tolmácsként.
2014. máj. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Teljesen fölösleges ezen a közös nyelv dolgon rágódni.

Épp ezért - no meg az egyes nemzetek kultúrájának tiszteletben tartása végett - hivatalos minden az EU-t alkotó nemzet nyelve.

Egyébként valóban az eszperantó lenne az a tiszteletet érdemlő nyelv. Ha lenne ilyen.

2014. máj. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom nagyon is fontos dolog ez és szerintem elég fontosnak tartják ezt a nyelvkérdést mások is, már csak az oldalon található grammár náciknak a jelenlétéből kifolyólag is.

A magyar nemzet azzal, hogy belépett az Európai Unióba már 10 évvel ezelőtt elvesztette nemzeti kultúrájának egy részét. Ezzel szemben kaptunk egy nagy adaggal Európa más nemzeteinek a kultúrájából. Ajánlom, hogy térj be egy élelmiszerboltba és nézz körül milyen termékek is vannak a polcokon.

Az eszperantó valóban egy létező nyelv, ha egy új nyelv bevezetésére kerülne sor kétség kívül ez lehetne az egyik nagy esélyes.

2014. máj. 24. 14:00
 6/17 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem egy új nyelv kéne, ami leginkább a germán nyelvekre épül, mivel ezek a legsikeresebb népek. Lehetséges, hogy a nyelvükben van valami.
2014. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
A magyar nehéz nyelv??? Úgy tanultam meg perfektre, hogy nem is emlékszem rá, mi nehéz ebben? :D:D:D
2014. máj. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
6-os: gratulálok, szerintem ennél nagyobb hülyeséget még soha nem olvastam.
2014. máj. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%
Egyedül a magyar nyelv és a rovásírás alkalmas erre.
2014. máj. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
19%

"6-os: gratulálok, szerintem ennél nagyobb hülyeséget még soha nem olvastam."


Jó úgy lehülyézni a másikat, hogy közben azt sem vagy képes kifejteni, hogy miért hülye, igaz?

2014. máj. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!