Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha tehetnéd nem kötnéd valami...

Ha tehetnéd nem kötnéd valami kritériumhoz a szavazásra jogosultságot?

Figyelt kérdés
lécci ne azt írjátok h cigány nem szavazhat :)
2010. jan. 2. 17:38
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Felemelném a korhatárt ( a nagykorúságét is ) 21 évre.
2010. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
meg nem lenne jó pl:ha aki szavazhat annak kötelező szavazni mert ha nem akkor pénzbüntetésre számíthat?Ebből is befolyna egy összeg és talán valami jót lehetne vele csinálni:)
2010. jan. 2. 17:43
 3/25 Dymo ***** válasza:
Kéne valami IQ szint határ.
2010. jan. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
az se lenne rossz:)
2010. jan. 2. 17:44
 5/25 anonim ***** válasza:

Dehogynem.

Sőt!

Ez, ami most van, amit mi polgári demokráciának nevezünk, mindennek a legalja.

Az egészet a görögökig vezetik vissza, de azt elfelejtik, hogy még a görögök is rossznak tartották.

Szerintük a timokrácia volt a tökéletes államforma, ahol csak az szólhatott bele a politikába, akinek volt elég vagyona, hogy legalább egy katonát felszereljen, így részt vehetett a polisz védelmében.

Ezt én követendő példának tartom.

Bár ma szerintem inkább a képzettség és a műveltség kéne hogy legyen a mérce, nem a vagyon.

Szerintem csak az kaphatna szavazati jogot, aki elvégzett legalább egy egyetemet (vagy más felsőoktatási intézményt), avagy (hogy a szegényeket se zárjuk ki), letett egy vizsgát, ami felméri a jártasságát a politikában és a történelemben (mert lássuk be, a politizáláshoz nagyon fontos a történelem ismerete).

2010. jan. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nem a magyarországi politika védelmében, de megjegyzem, hogy a nyugati világban sincsen cenzus, de ott valahogyan mégis jobban mennek a dolgok...
2010. jan. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
legalább általános iskola elvégzése-hez kötném
2010. jan. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ott nincs annyi alul képzett "8 általánosom van aztán elvagyok vele" ember.
2010. jan. 2. 17:59
 9/25 anonim ***** válasza:

Mert nyugaton nincs annyi hülye és tudatlan ember, mint nálunk.

Mellesleg ott inkább a tiltakozási módszerek szolidabbak, ezért enm tűnik fel nekünk, akik ha valami nem tetszik rögtön kocsikat gyújtogatunk.

2010. jan. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

nyugaton, pl Amerikában szerintem sokkal több a hülye ember mint itt.


nehéz lenne ezt kitalálni. Mert sok esetben akinek pénze van, az nem feltétlenül okos, normális is, sok esetben magára gondol csak, nem a többiekre. ez egyoldalú.


Sokszor az akinek nincsen komoly szakmája, sokkal intelligensebb mint egy politikus.


és ez fordítva is. Nem lehet ezt kitalálni jól, hogy milyen tulajdonságú emberek lennének jogos jó szavazók.


Az IQ is hülyeség, nem határozza meg egy ember igazi intelligenciáját, tanultságát, szerintem.

2010. jan. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!