Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért nem jó a rasszizmus?...

Miért nem jó a rasszizmus? Miért nincs igaza?

Figyelt kérdés

2014. jún. 19. 16:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Kinek?
2014. jún. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Mert senkit sem lehet megítélni a bőrszíne, vallása, akármije miatt. Arról nem tehet az ember hogy hova született.
2014. jún. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
25%
A rasszizmusnak mindig igaza van! Ő mondta magáról. Tehát igaz.
2014. jún. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

A rasszizmus nem feltétlenül negatív, de elsősorban arra értjük, amikor valakivel szemben negatív előítéletet táplálunk valamilyen külsődleges jegye alapján.


Ez utóbbit azóta tekintjük rossznak, hogy a racionalizmus és felvilágosodás elterjedésével felismertük, hogy elsősorban nem a származásából adódik, hogy ki milyen emberré válik.


Szóval azért nem jó, mert az előítélet megfoszthatja a világot egyébként tehetséges emberektől.


Ugyanakkor a rasszizmus (nem negatív értelemben) nem feltétlenül rossz, hiszen egyes rasszoknak más a tesi felépítésük, ezért máshogy reagálnak különböző dolgokra (pl. ételérzékenység, gyógyszerek)

2014. jún. 19. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
41%

A rasszizmus egy gyermekkori trauma maradéka.

Nevezetesen a bilire szoktatást egyes gyermekek igen nehezen viselik, és bár előbb-utóbb a többségük csak megbirkózik a feladattal, marad egy kisebb csoport, aki felntt korában is csak azt tudja mondani, Én, Én, Én.

A rasszizmus - és a jobberség - alapvetően ebből a belső önzésből fakad, és elég komoly gyermekkori gyökerei vannak és mély személyiségzavarokra utal.

2014. jún. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%

Tehát ha néhány fekete mondjuk rasszista és pár fehér ember viselkedése alapján elítélnek és gyűlölnek mindenkit, akkor igazuk van?

Viszont ezen logika mentén elindulva (mivel mindenhol vannak rasszisták) mindenkinek igaza van, így mindenki kirekeszteni és utálni való.

2014. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
60%

A génjeinkbe beleivódott évszázadok alatt, hogy félünk a pókoktól, már egy kisgyerek is, akinek még tapasztalata sincs eme állatkával szemben, úgy ivódik belénk, hogy a cigánytól jobb tartani, nem a mi fajtánk, nem szeretjük alapból. Aztán erre jól rá is szolgálnak idővel.

Én már 30 éve is utáltam a cigányokat, pedig sosem bántottak. (még...)

2014. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
73%

"A génjeinkbe beleivódott évszázadok alatt, hogy félünk a pókoktól, már egy kisgyerek is, akinek még tapasztalata sincs eme állatkával szemben, úgy ivódik belénk, hogy a cigánytól jobb tartani, nem a mi fajtánk, nem szeretjük alapból."


Tök baromságot beszélsz. A feltétlen és feltételes reflexről. A pókoktól való félelem több tízezer éves, és az életben maradás feltétele volt. Ezért az is fél a pókoktól aki sosem találkozott vele. Ilyet azért nem lehet tapasztalni emberi fajjal szemben. (vagy irónia volt, csak nem vagyok elég fogékony ma)

2014. jún. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 *Nekomimi* ***** válasza:
21%

Én nagyon sokat veszekedtem az ismerőseimmel, rokonokkal, ha például olyat mondtak, hogy " büdös cigány" vagy simán zsidóztak. Viszont lassacskán rá kellett jönnöm, hogy van alapja a dolognak. Nézzünk csak kicsit szét a világunkban. Az innen elcuccoló cigányokat már sehol sem látják szívesen, már nem érvényes a " menekült státusz" rájuk lassan sehol. Akkor nézzük meg azt, hogy kiknek a kezében van a világ...?! Kik a legnagyobb hatalmak? Persze, hogy a kapzsi zsidók. Nem kell messzire menni, ott van az RTL klub, TV2...Telepakolják a csatornákat idióta szavazós műsorokkal, a hülye nép meg szavaz. Viszont a két említett csatorna meg nyafog a reklámadó miatt...És végül a négerek. Egy kutatócsoport kimutatása alapján a néger ember a születésekor sokkal gyorsabban fejlődik , mint a fehér ember. Előbb tanul meg járni, beszélni, de... Ez csak három éves korukig van így. Utána lassabban fejlődik mint egy fehér ember és megáll az IQ .


A színes rasszok és az európai emberek DNS-e között 0.4-0.6 százalék az eltérés. Sok-e, ha az emberi faj átlaga és a csimpánz DNS-e között csupán 1 százalék a különbség?

2014. jún. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 gebasz1 ***** válasza:
95%
Azért nem jó mert már az előtt megbélyegez mielőtt bemutathatná valaki a képességeit, származástól ,vallási felekezethez tartozástól függetlenül.Igaza csak akkor lenne ha nem lenne intelligencia és kőbunkóval addig csépelnénk egymást amíg tényleg csak egy rassz maradna .Előnye hogy erős a közösség kovácsoló képessége.
2014. jún. 21. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!