Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Gazdagabb honfitársaim! Ti...

Gazdagabb honfitársaim! Ti miért vagytok viszonylag gazdagok? Milyen tanácsot tudnátok adni a szegényeknek?

Figyelt kérdés
Nem olyanokra gondolok akik kimentek az országból, hanem azokra akik itt szedték meg magukat pénzzel.

2014. júl. 19. 20:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
25%
Hiába a kérdés. A politikusok nem fognak válaszolni.
2014. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
30%
manapság magyaron csak az gazdag,aki két kézzel lop,meg kisemmizi a másikat.nézőpont kérdése,kit is nevezünk ma gazdagnak,de inkább nyugodtan alszom,minthogy a lelkiismeretem vigyen el a sírba.Szóval szarok az úgynevezett újgazdagokra,meg a véres pénzükre.
2014. júl. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
17%
:-P
2014. júl. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

1. Szerezzen diplomát főiskolán, egyetemen. Lehetőleg olyat, amiről tudja hogy el is lehet vele helyezkedni. Egy diplomás ember sokkal többet keres.


2. Költözzön hosszú távon Budapestre. Egy budapesti többet keres, mint egy vidéki.


3. Olvasson személyiségfejlesztő könyveket. Olyanokat, amikből megtanulja, hogy az életben a sikerekhez kockázatot kell vállalni (legyen szó diplomaszerzésről, elköltözésről, üzleti kockázatokról). Olyanokat, amikből megtanulja, hogy az életben a kudarcaiért ne másokat (a kormányt, a családját, az ufókat) okoljon, hanem saját magát. Azért, mert saját magán képes változtatni, másokon nem.


4. Tanuljon nyelveket. Angolul mindenképpen beszéljen, ami már alapnak számít ma, plusz egy olyan nyelvet is megtanulhat, amit viszonylag kevesen beszélnek. 2 nyelvet (amiből 1 az angol) a nulláról is meg lehet tanulni középfokon 2-3 év alatt.


5. Ha már sokat keres, ne kezdjen el annyit költeni, hogy minden hónapban elköltse a fizetését. Tanulja meg hogyan kell spórolni. Nem az a gazdag, akinek egymilliós fizetése van, de elveri az egészet minden hónapban, hanem az a gazdag, akinek félmilliós fizetése van, de ebből félretesz minden hónapban 250 ezret.

2014. júl. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen családba születtem.


Az én családom mindig is gazdag volt Magyarországon, leszámítva az 1945-1989 közötti időszakot, akkoriban kulákok voltunk.

Tulajdonképpen arisztokrata származású vagyok.


A rendszerváltás után sikerült visszaépítenünk az egzisztenciánkat, sőt még nagyobbra, mint 45 előtt.


Azóta már nem csak földeken gazdálkodunk, hanem egyéb üzletünk is van.

2014. júl. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%

Minimálbéres vállalkozó vagyok, amiből meggazdagodtam:

- adócsalás

- áfacsalás

- pályázati pénzek elsikkasztása

- hűtlen kezelés

- eladtam a Viktor telefonját, amit a lagzijukon meglovasítottam

2014. júl. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
72%

Én mindent a szüleimnek köszönhetek.

Hajtottak, hajtottak, iskolába küldtek, tanultam. Végül meg lett a gyümölcse.

Kimentem külföldre, összeszedtem annyi pénzt, ami itthon elég volt egy lakásra, egy autóra és maradt még egy kicsi.

Ezek után hazajöttem, az előbbieket megvettem. Nem voltak hiteleim és volt annyi pénzem, amiből 2-3 hónapig kifutom a havi kiadásokat.

2 hét alatt találtam munkát.

120 000 Ft nettó, nem sok, de megéltem. A tartalékot részvényekbe fektettem, melyek 1,5 év alatt bejöttek: a pénzem majdnem 3-szorosát kaptam meg. Természetesen ezt is befektettem amikor lement a részvények ára.

Ekkor jött el a tanulás gyümölcse: vezetőt kerestek a céghez ahol dolgoztam. A tapasztalataim és a nyelvtudásom miatt felvettek, 180 000 Ft nettó + juttatások.

Innen még feljebb tornáztam magam, most itt tartok:

200 000 Ft nettó + juttatások, céges kedvezmények ( pl.: x liter üzemanyag havonta ), és közel 3 000 000 Ft részvényekbe fektetve.

Tehát én a részvényekből és a tudásomból gazdagodtam meg ( a külföldi út nem meggazdagodás volt, hanem segítség: így nem kellett hitelt felvennem ).

2014. júl. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
96%

Kőművesként dolgozom egy vállalkozónál, akinek egyébként ács végzettsége van.

Jelenleg egy olyan férfinek melózunk, aki pályázaton 80 milkát nyert a magyar államtól, hogy felhúzzon magának egy terményfeldolgozó gyárat vidéken.

Kiszámoltuk, hogy 42 millióból kijön neki a cuccos, a maradékot pedig zsebre fogja tenni. Mindezt úgy csinálta meg, hogy a Fideszhez tartozik és aki elbírálja az uniós támogatásokat, az szintén fideszes és jó haverja emberünknek.


Nos, így lehet meggazdagodni Magyarországon.

2014. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Kb 100 millió Ft készpénzunk van a párommal es 4 budapesti ingatlanunk egyenként 20 milliót ér.


Elhúzni az országból 10 évre. Ez az egyetlen amivel egy szegényebb ki tud törni.

2014. júl. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Vagyonosak vagyunk, nem gazdagok.

(Rózsadomb 2 ingatlan: egy családi ház + egy nagy lakás)

(1. kerület: lakás, vidék: lakás)


Szüleim építették ezt fel 20-25 év alatt egy nyócker lakásból indulva. Diploma nélkül, munkával. Anyám szerencsére ért a lóvéhoz, forint/eurón keresett egy kis extrát mindig.

2014. júl. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!