Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges ekkora köpönye...

Hogy lehetséges ekkora köpönyegforgatás?

Figyelt kérdés

Főként az előző rendszer embereire gondolok.


Ismerek valakit, aki 89 előtt hithű kommunista volt, most meg nagy szabadelvű mit tudom én micsoda.A 90-es évek elején még a rendszert siratta.


Egy másik távoli ismerős pedig KISZ-es volt.De, nem is akármilyen, hanem besúgó.

A KISZ tagoknál politikailag nem volt korrekt, hogyha templomban is megesküdött az illető, mindig volt egy besúgó, aki figyelte a többi tagot.

Nos, ez a tag nem is tudom hány éve, minden vasárnap a templomban ül.


Nem is értem, hogy lehetséges ekkora köpönyegforgatás.


Én a 80-as években is reakciós, rendszerellenes jobboldali voltam és most is az vagyok.

Kulák családból származtam, értelemszerű, hogy nem voltam sosem kommunista.


2014. júl. 24. 22:17
 1/4 anonim ***** válasza:
A politikusok többsége, Orbántól kezdve Poszgaiig, mind ilyen. Sőt. Nagy Imre is az volt.
2014. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem mosdatni akarom őket, de 1948-1990 között időszakban nem jelentette azt h mindenki hithű kommunista lett volna, csak kénytelen volt az lenni és tenni a dolgát és vigye valamire és az se jelenti azt h hithű kommunista lett volna attól h magas pozíciót tölt be mert lehet csak a karrierje vagy ilyenje érdekelte és ehhez ha kommunistának kellet lenni az lett. Az a rendszer az volt, azt kellet szolgálni és oké sokat lenyugdíjaztak és élik boldog életüket, de voltak középkorúak vagy fiatalabbak azok most ne is kapjanak munkát vagy ássák el magukat?
2014. júl. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30 év távlatából minden más.
2014. júl. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi az hogy hithű kommunista meg szabadelvű? Tudom hogy akkor meg nem éltél de ez a két dolog kb ugy néz mintha azt mondanám 30 év muktva hogy Kolompár Roland roma önkormányzat képviselője hithű magyar gárdista volt.


A 80-as években a ma nemzetinek nevezett alakulat éllen a kommunisták valagát nyalták a lakiteleki sátorban miközben a szabadelvű demokratikus ellenzék, szabad kezdeményezések hálózata szamizdatot szerkesztett.


A KISZ-ről is enyhén szólva hiányosak az ismereid. Nem volt abban egy gramm kommunista se a 80-as években. Behajtoták a srácokat legkésőbb a hadseregben de le..ta mindenki az egészet. Bulikat szervezett azt annyi.

2014. júl. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!