Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha fakidőléshez riasztják a...

Ha fakidőléshez riasztják a tűzoltókat, akkor ki fizeti a tűzoltóság költségeit amennyiben magánterületen lévő fa dől mondjuk a tulaj lakóházára?

Figyelt kérdés

Tegnapi vihar utáni hír kapcsán merült fel bennem a kérdés, hogy ilyenkor mi is van...? [link]


Ha helyi vihar miatt a házamra dőlne a saját nagy tölgyfám, ráadásul vinné a mellette lévő utcai magas áramvezetéket is, nyilván emberek és gépek segítségére lenne szükségem, mert egyedül gyenge vagyok. Ha nincs biztosításom, a házban keletkezett kár az én bajom, ez oké. De az, hogy a tűzoltóság hozzám is kivonul, az is engem terhel, vagy ez a fajta mentés állami pénzből jár mindenkinek?



2014. júl. 28. 10:53
 1/3 anonim ***** válasza:

HA nincs, vagy nem megfelelö a biztosításod, akkor a költségeket neked kell fizetni.


Az egyetlen, ami "jár", az a szád lehet, más nem.

2014. júl. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ki az a bolond aki a saját otthoni fakidőléséhez tűzoltót riasztana? Én az ilyet lecsuknám tíz évre.
2014. júl. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

2#! Itt most nem az a kérdés, hogy saját maga hívja a tűzoltókat vagy sem, hanem hogy ha vihar esetén intézkednek, akkor annak mi az anyagi következménye, és kit mi terhel.

Ha te azt látod, hogy vihar idején a szemközti szomszédod fája rádőlt a házára, a ház pedig úgy megsérült, hogy nemcsak az ott lakót, de még az utcán járó-kelő embereket (például téged vagy a gyerekeidet) is veszélyezteti, akkor

úgy nem jutna eszedbe segítséget hívni vagy legalább bejelenteni valahol, hogy mekkora a veszély???

Nem biztos, hogy a tulajdonos éppen otthon van. És ha otthon van és már ő maga halott, mert megsérült? Ha nem halott, de egy egyedül élő 80 éves nénike? Egy ilyen nénike álljon neki szétfűrészelni a fát, és lebontani a háza homlokzatát, hogy ne essen a járdára az?

És ha nem lakik ott a tulajdonos, nem is tud az egészről, a ház meg bármikor ledőlhet a vihar miatt ráomló fától...

Te ezt így szépen végignéznéd? Meg azt is, ha rádől valakire?


Pl. árvíz idején is riaszt mindenki boldog- boldogtalant. Állami pénzből költenek arra, hogy magánszemélyek házait megmentsék...

Egy vihar ugyanilyen csapás, csak éppen az esetek többségében kisebb, kevesebb embert érint....


(Én nem egy olyan fakidőlést írtam a példámban, ami egyedi, hogy mondjuk bunkerépítés miatt ás Jani bá, és elvágva a fája gyökereit, az kidől... Hanem amikor nem tehet róla, amikor a vihar dönti ki a fát....)

2014. júl. 28. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!