Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Találtam egy rendszámtáblát....

Találtam egy rendszámtáblát. Hova kell vinni?

Figyelt kérdés
Tegnap nagy eső volt, valakinek leesett a pocsolyába a rendszámtáblája. Én megtaláltam, most itt van nálam, de hova kell vinni, hogy a gazdája megtalálja?

2014. júl. 31. 07:45
 1/7 A kérdező kommentje:
A rendőrségre, vagy a hivatalba, ahol a rendszámokat kiállítják? (okmányiroda)
2014. júl. 31. 07:47
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

Bármelyik, szoktak hozzánk is hozni a rendőrségre, kikeressük az üzembentartót, és kivisszük a lakcímére, vagy felhívjuk, hogy jöjjön be.

Vidd be szerintem a helyi rendőri szervetekhez, megnézik, hogy egyáltalán helybeli-e, majd szólnak az ottani kollégáknak.

2014. júl. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, tehát a rendőrségre. Köszönöm :)
2014. júl. 31. 07:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a rendőrségre kell vinni. Nagyon becsületes megtaláló vagy :)


De remélem, hogy a tulajdonost nem büntetik meg, amiért nem szerelte fel jól a táblát. Ugyanis hallottam, hogy aki enélkül közlekedik, megbüntetik.

2014. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Becsületes? :D

Miért, más megtartja a rendszámot?

2014. júl. 31. 10:21
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy már leadtam az előbb :)
2014. júl. 31. 10:23
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért büntetik meg, mert elhagyta, hanem azért, mert szándékosan leszereli, vagy olyan piszkos, hogy azonosításra alkalmatlan.

(2)9 A jármű vezetője, mielőtt a járművel a telephelyről (így különösen a garázsból) elindul, köteles a kormányberendezés, a fékberendezés, a gumiabroncsok, valamint a kötelezően előírt világító- és fényjelző berendezések állapotát (működését), továbbá a hatósági jelzés(ek) [rendszámtábla(ák)] meglétét, állapotát - az adott körülmények között indokolt módon - ellenőrizni.


KRESZ 5.§ (5) A hatósági jelzés(eke)t [rendszámtábla(áka)t] a járművön a felszerelésére kijelölt helyen, jól olvasható állapotban kell tartani, azt megváltoztatni, letakarni vagy jogosulatlanul eltávolítani tilos.


Ha elinduláskor megvolt, akkor nem vagy büntethető, itt helyben olyankor alkalmaztuk, mint amikor egy helybeli lakos kb 2 hónapig első rendszám nélkül közlekedett (szerintem a traffi miatt)

2014. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!