Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mit jelent a 80% GDP Állam...

Mit jelent a 80% GDP Állam adósság?

Figyelt kérdés

Azt tudom hogy a nemzeti össztermék 80%-a

de akkor az a 80%-ot fizeti évente az ország vagy annak az összegnek pár %-át és akkor hány %-át?

Kérek mindenkit hülyeségeket ne irkáljon csak a kérdésre a választ!



2014. aug. 4. 22:12
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Azt jelenti kedveském, hogy az éves állami bevétel 80%-át kéne kiperkelned. EGYSZER. Nem évente!
2014. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Persze jobban megéri "nekik" ha apránként folyamatosan fizetgetünk..mindörökké!

Egyébként a devizatartalék mennyit dobna?

-tudom ugrana a Forint is, de mégis?-

2014. aug. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az államadósságot államkötvények kibocsátásával finanszírozza az állam. Ebből vannak egészen rövid (néhány hetes) és hosszú távú (10-15-20 éves)változatok is.

Az átlag nagyjából négy év, így az adósság negyedét, kb. 6000 milliárd forintot kell visszafizetni évente a hitelezőknek. Mivel az államnak nincs ennyi pénze, így újabb hiteleket vesz fel, hogy visszafizesse a régieket, illetve finanszírozza az államháztartási hiányt. Ezt menedzseli az Államadósság Kezelő Központ.

A felvett hitelek (nagyrészt állampapírok) után kamatot fizet az állam a hitelezőknek. Ennek költsége, az államadósság éves kamatterhe 1200 milliárd Ft.

2014. aug. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

A kérdező nem érti mi a GDP, mi a 80%, mi az adóság. Az eddig válaszolóknak ugyancsak lövésük sincs e tekintetben de röfögnek. Keress rá interneten pl. wikipédián mi a GDP.

A 80% megértéséhez végezd el az általános iskolát. Az adóság fogalmának megértéséhez pedig addj valakinek kölcsön 1.000.000 forintot.

2014. aug. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

úgy látszik itt kár kérdezni vagy valamit is írni mert a hülyék mindig bele ugatnak!

tudom mi a GDP -.- csak te annyira hülye vagy hogy nem tudod értelmezni a kérdést.

azt kérdezem hogy menyit fizet évente az ország mert valamennyit fizet!

2014. aug. 4. 23:28
 6/9 anonim ***** válasza:

2014-ben lejáró államadósság összege durván 4100md Ft. Ennyit fizetünk idén.


(Mivel az állam folyamatosan von be forrásokat ezért hiába törlesztünk, a kb 25000md-os államadósság nem csökken, hanem növkeszik.)

2014. aug. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

E azt jelenti, hogy annyi adósságunk van, hogy a jelenlegi GDP-hez viszonyítva annak 80%-át teszi ki. Nyilván kamatot fizetünk utána.

Bővebb infó az Államadósságkezelő Központ honlapján.

[link]

2014. aug. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi!

ezekre voltam kíváncsi!

2014. aug. 5. 14:20
 9/9 anonim ***** válasza:

"úgy látszik itt kár kérdezni vagy valamit is írni mert a hülyék mindig bele ugatnak!

tudom mi a GDP -.- csak te annyira hülye vagy hogy nem tudod értelmezni a kérdést.

azt kérdezem hogy menyit fizet évente az ország mert valamennyit fizet!" Aki feltételezi, hogy a GDP 80%-át fizeti az ország évente, és hülyének nevezi, aki ezt kiröhögi az valóban egy mély magyar IQ bajnok.

2014. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!