Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi alapján döntenék el hogy...

Mi alapján döntenék el hogy ki lehet kettősállampolgár?

Figyelt kérdés

tud e magyarul? milyen a bőrszíne? vagy bárki aki akar?

csak mert erről senki sem beszél (hangosan)


2010. jan. 12. 15:14
 1/3 anonim ***** válasza:
19%

Kritérium:szavazzon a Fideszre.Akkor megkapja a magyar állampolgárságot, az össze jogokkal együtt: eü.jogosultság,Gyed,nyugdíj stb. A Fidesz szavazatokat akar,ahogy Navracsics már egyszer kijelentette.

Nem értem ezt az egész állapolgárság dolgot:Miért jó annak,aki nem a határainkon belül él ,a magyar állampolgárság,ha nem itt akar élni és nem itt akarja a nyugdíját felvenni? Haszonszerzésből ne legyen senki magyar állapolgár! Ha itt akar élni,megteheti,mert a vajdaságiakon kívül minden ország az Únió tagja,tehát odamegy,ahova akar.Inkább az autonómiát kellene kiharcolni.De Erdélyben pl.miért nem egységesek a magyarok?Miért van 2-3 pártjuk? Inkább össze kellene fogniuk a széthúzás és a magyar állampolgárság követelése helyett.

A svábok és a szászok sem kérnek és nem is kapnak Németországtól kettős állampolgárságot!Attól még ők éppenúgy német nemzetiségűek,mint ahogy a határon túliak is magyar nemzetiségűek.

Az is kérdéses,ha magyar állampolgárok is lennének,akkor a románok,szlovákok meghagynák-e a román,szlovák állampolgárságukat is? Úgy hallottam,hogy az Únió tagországainak nem lehet kettős állampolgársága.

Még valami:egy ismerős sváb család 1970-ben ment ki az akkori NSZK-ba és kérte a német állampolgárságot.

Ennek kritériuma a következő volt:

A folyamodó vagy legalább egyik szülője német származású legyen.

Az illető beszéljen németül anyanyelvi szinten,legyen lakása és munkahelye az NSZK-ban.

Megfelelően indokolja meg,hogy miért akar német állampolgár lenni.

Ha mindezeket igazolta,akkor az illetékes hatóságok elbeszélgettek vele,és akkor kaphatta meg a német állampolgárságot.

Nem politikát kellene ebból az ügyből csinálni.

2010. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
tudom naggyából hogy mik a feltételei annak h valaki magyar állampolgár lehessen, csak ugye pl a jobbik meg a fidesz is azt nyomatja h megadni nekik.. ebben én azt értem hogy minden feltétel nélkül.. ami szerintem nem helyes..
2010. jan. 12. 15:55
 3/3 anonim ***** válasza:
86%
Van egy csomó ember, akiktől annak idején jogtalanul elvették a magyar állampolgárságukat, amikor a trianoni magyar határokon kívül rekedtek. Nekik és vér szerint leszármazottaiknak gondolkodás nélkül visszaadnám a magyar állampolgárságot.
2010. jan. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!