Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen viszonyban állnak a...

Milyen viszonyban állnak a finnek a svédekkel és az oroszokkal?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam a közös történelmükről, köztük a svéd uralomról és a téli háborúról, meg, hogy az oroszok elvették tőlük Karéliát.

És nem tudom, milyen a viszonyuk egymással.



2014. aug. 9. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
42%

A finn orosz viszony nem olyan rossz.

Nincs nagymértékű ellentét.


Finnország rendesen kereskedett, üzletelt már a Szovjetunióval is.


Emellett Finnországban egyre népszerűbb az a koncepció, hogy Finnország olyan viszonyba kerüljön Oroszországgal, mint Hongkong Kínával.

Erről bővebben itt olvashatsz:

[link]

2014. aug. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Mint Hong Kong Kínának?! Ekkora marhaságot is régen olvastam, gratulálok az állami propagandának Moszkvában.

Az az igazság, hogy a finnek gyűlölik az oroszokat, jobban mint mi, kb. annyira mint a lengyelek. Vagy az észtek. Vagy a lettek. Netán a litvánok. Szóval ott abban a térségben igazából mindenki utálja őket, de a finneknél él is egy kevés orosz kissebbség, őket sem szeretik. Igen, gazdasági kapcsolataik vannak, ahogy az két szomszédos ország között eléggé elkerülhetetlen, hacsak nincs embargó.

A svédekkel kicsit jobban vannak, de ők is sokáig elnyomták őket, nem szívesen közösködnek velük sem, de szerintem ha kettő közül kéne választaniuk, egyértelműen a svédek felé fordulnának.

2014. aug. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
nem lehet általánosítani, de az biztos, hogy rohadtul kevés finn akarna Putyin Hongkongja lenni. :d
2014. aug. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az oroszokkal nem szimpatizálnak; a svédekkel a mindennapokban megállás nélkül marják egymást, de ha baj van, összefognak.
2014. aug. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A finneknek a svédek kb olyan, mint nekünk az osztrákok-németek. Erős történelmi, kulturális, társadalmi, gazdasági, antropológiai, nyelvi és mindenféle ráhatása van. Az oroszoktól kb. a vasúti nyomtávuk származik. Nem tudom, hogy úgy különösképpen foglalkoznának egymással, szerintem úgy vannak egymás mellett. Észtország már más helyzet, azok utálják az orszokat.
2014. aug. 10. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Orosz-finn gazdasági kapcsolatok elég jók.

Van egyfajta kölcsönös bizalom.


Valaki említette a vasutat , igen egyforma a nyomtáv.A másik, Finnországban a mozdonyok többsége orosz gyártmányú, illetve most Oroszországban az új emeletes kocsik pedig finn gyártmányúak.

2014. aug. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A svédekkel tényleg megállás nélkül csesztetik egymást, de ez inkább afféle hagyomány csak amit passióból űznek ott északon. Ha bármilyen probléma van bármelyik félnél azonnal egymás segítségére sietnek kérés nélkül is.


Az oroszokat meg a téli háború miatt, illetve a hidegháború alatti informális rátelepedés miatt nem bírják, ami megakadályozta Finnország fejlődését egészen a Szovjetunió összeomlásig. Utána csak a kötelező szomszédi kapcsolatok maradtak meg, semmi több.

Az annektálásra való igényen meg felsírtam a röhögéstől egész konkrétan. Az orosz állami propagandának semmi sem drága.

2014. aug. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!