Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért azonosítják sokan az...

Miért azonosítják sokan az anarchizmust a kommunizmussal?

Figyelt kérdés
Nem vagyok a téma szakértője, de amennyire én tudom az anarchizmus hatalom nélküliséget, és magától szerveződő rendszereket szeretne, míg a kommunizmusban totális államhatalom, diktatúra van, nem él a vélemény- és szólásszabadság. Miért azonosítják sokan mégis kommunistaként az anarchistákat? Van ennek valami alapja?

2014. aug. 21. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Mert mind a kettő egy szélsőbaloldali eszme.
2014. aug. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ajánlott irodalom:


George Orwell: Hódolat Katalóniának

2014. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Nem tudom, ki azonosítja....


Az anarchizmus az államhatalom felszámolását sürgeti, visszatérést a természetes "erősebb kutya bszik" koncepcióhoz... (ami viszont ismét államok születéséhez vezet..)


A kommunizmus pedig egy utópia, a teljes jövedelmi és jogi egyenlőség megvalósulását jelenti, ami megszünteti az erőszak motivációit és feleslegessé teszi az államhatalmat.


A totális államhatalom, diktatúra az nem a kommunizmus, hanem a despotizmus vagy az abszolutizmus. (Vagy a szocializus)

2014. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Az anarchizmus az államhatalom felszámolását sürgeti, visszatérést a természetes "erősebb kutya bszik" koncepcióhoz... (ami viszont ismét államok születéséhez vezet..)"


Viccesnek fogod találni, de az anarchisták nem hisznek az "erősebb kutya baxik" elvben.

Az ő hitük szerint, amint felszámoljuk az államot, az emberek rögtön szeretni fogják egymást, megszűnik minden ellentét, kedvesek lesznek, mindenben segítenek majd a másiknak és hófehér ruhában, gyermekláncfű koszorúval a fejükön mosolyogva fognak ugrálni a tábortüzek körül.


Ez tök komoly, nem én találtam ki. Az anarchisták mondták, akikkel beszéltem. Persze az ugrálós rész nem volt benne, de én valahogy így képzelem. :D

2014. aug. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Viccesnek fogod találni, de ezek az "anarchisták" csak hitték, hogy azok; valójában kommunisták voltak.:D


Az anarchisták csupán meg akarnak szabadulni az ellenőrző központi hatalomtól, hogy azt csinálhassanak, amit akarnak, úgy éljenek, ahogy akarnak. Az anarchizmus nem más, mint szélsőséges liberalizmus.


Az anarchisták és a kommunisták egyformán az államhatalom nélküli "egyenlőségben" élő emberiségben hisznek. A különbség annyi, hogy míg a kommunisták a bőségben egyenlően osztozó békés társadalom képéről álmodoznak; az anarchisták kissé földhözragadtabbak, és inkább a farkastörvények "uralmának" engednének teret az állam által mesterségesen fenntartott rend és jövedelem-újraelosztás elsöprésével. Csak nem gondolják tovább, hogy a történelem kezdetén pont az ilyen farkastörvények termelték ki az első államokat (később több összeomlást követő időszakban is, mint a "sötét évszázadok" vagy a "sötét középkor").

2014. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Semmi köze a kettőnek egymáshoz...
2017. ápr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!