Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Sztálin miért volt antiszemita...

Sztálin miért volt antiszemita? A rasszizmus hogy fér meg a kommunizmussal?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 19. 10:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

Mert Lenintől kezdve mindenki kiforgatta a marxista tanokat, ha egyáltalán hivatkoztak rá, Sztálin meg egy súlyosan beteg személyiség volt.

Egyébként már a bolsevizmus is csupán egy gyakorlati interpretációja a marxizmusnak, mely nincs megalapozva Marx és Engels műveiben, éppen ezért sok kritika érte marxisták felől. Akkor a sztálinizmusnak vajon mennyi köze lenne hozzá?

Egyszerűen hihetetlen belegondolni, hogy annyian olvasták Marx és Engels műveit, és nem tűnt fel, szöveg ellentétben van az eszmékkel az, ami megvalósult.

2014. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Döntsük már el hogy antiszemita volt vagy rasszista.Az ha utálod a zsidókat nem rasszizmus mivel a zsidó egy vallás, és nem rassz.
2014. ápr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy Sztálin nem volt marxista, de a magyar szélsőjobb mégis utálja a "kommunistákat", sokszor látom fórumokon, hogy kommunista=zsidó, ezt nem tudom megérteni, hogy honnan ered, mikor Sztálin is gyilkolni akarta a zsidókat, vagy ez csak az anti-sztálinista kommunistákra vonatkozik, hogy zsidók?
2014. ápr. 19. 11:08
 4/11 anonim ***** válasza:

Megfér vele.

Magyarországon is megfért.


Egy ideig a cigányok szegregálva voltak meg másfajta személyigazolványt kaptak, mint a magyarok.

Persze, ez nem jelentett feltétlenül rasszizmust.

2014. ápr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Második: úgy tudtam, ez még nem elfogadott, hogy a zsidók nem egy rassz, én azért hívom rasszizmusnak, mert nem csak vallásos emberek tartják magukat zsidóknak.
2014. ápr. 19. 11:13
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

"Az ha utálod a zsidókat nem rasszizmus mivel a zsidó egy vallás, és nem rassz."


- Lehet, hogy pontatlan a rasszizmus kifjezés, de amiről Te beszélsz, az az antijudaizmus.

2014. ápr. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"kommunista=zsidó, ezt nem tudom megérteni, hogy honnan ered"


Lenin zsidó volt és a magyar történelemben is sok jelentős komcsi volt zsidó vagy zsidó származású, pl. Kun Béla, Szamuely, Rákosi, Gerő Ernő, stb.


Mivel az emberek szeretnek egyszerűsíteni, így alakulhatott ki a kommunista=zsidó.

2014. ápr. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sztálin még a tulajdon népét is irtotta, nemhogy a zsidókat. Neki minden külföldi egy imperialista kapitalista trappista szovjetellenség volt, és hát a nép ellenségeit irtani kell ugye. Ugyanazt művelte Sztálin bátyó is mint Hitler, csak nem gázkamrával hanem agyonveréssel, főbe lövéssel, poloskás szekrénnyel, és így tovább. És mái napig senki nem köpködi őt emiatt, hiszen tudjátok, a győztes hatalomnak mindent szabad...
2014. ápr. 20. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Hát azért Oroszországon kívül sehol nem pozitív figuraként állítják be.
2014. ápr. 20. 02:10
 10/11 anonim ***** válasza:

"Hát azért Oroszországon kívül sehol nem pozitív figuraként állítják be."


Ez igaz, szerintem ő csak azt akarta mondani kissé túlozva, hogy nincs egy szinten emlegetve Hitlerrel. Truman egy jobb példa, aki az atombombáival több mint kétszázezer ember halálát okozta közvetlenül és ki tudja hányét közvetettt módon.

2014. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!