Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi az államkapitalizmus? Azt...

Mi az államkapitalizmus? Azt hallottam, olyan mint a vegyes gazdaság, s HA ez igaz, mi a különbség?

Figyelt kérdés
Valahol meg azt láttam, hogy államkapitalizmus = kommunalizmus
2014. aug. 23. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A szociális piacgazdaság balabbik fele.
2014. aug. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt olvastam, hogy az állam a tőkés, a munkáltató, de ha övé a pénz, akkor az már nem szocializmus?
2014. aug. 23. 22:04
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Az államkapitalizmusban ugyan úgy államosítva van a gazdaság, mint a szocializmusban.

A különbség az, hogy míg az államkapitalizmusban az állam vezetői jelentik azt a kizsákmányoló réteget, amit a kapitalizmusban a nagytőkések, addig a szocializmusban az államosított gazdaság a nép érdekeit szolgálja és nincsen burzsoázia.

2014. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szóval igazából ez egy kapitalizmus, ahol az állam aktív szereplő, azaz ő nevezi ki az embereket a cégek vezetőjének, ő határozza meg mit csináljon, nem ad sok szabadságot neki, csak annyit enged meg, hogy a márka név fenn maradjon (pl. állami a McDonald's, de attól még McDonald's? Eléggé elvesztem ebben az egészben xd

Államkapitalizmusban vannak egyéni- és kisvállalkozók? Hozzájuk, hogy viszonyul az állam?

2014. aug. 23. 22:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Általában vegyes gazdaság, igen.


Kína is államkapitalista ország, viszont van magánszféra is,van verseny, vannak kínai cégek, némelyik egész sikeres a pl Midea, Lenovo.

2014. aug. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm, bár még mindig nem egészen értem, hogy is megy ez konkrétan a gyakorlatban. Kaphatok néhány példát?

Köszönöm az eddigieket is

2014. aug. 23. 22:34
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha megy az angol, akkor itt megtalálod a választ jól megfogalmazva: [link]
2014. aug. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!