Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyi ideig tart az anyakonyv...

Mennyi ideig tart az anyakonyvi kivonat kiállitasa az anyakonyvvezeto által, és késedelem esetén hol lehet reklamálni?

Figyelt kérdés
2 hete màr, hogy Kulfoldrol hivtam fel a helyi anyakonyvvezetot, és kértem a kivonatot, majd kozolte, hogy kuldjek be valakit érte az illetékbélyeggel és SEMMI MäST nem emlitett. Kuldtem is, és ez a személy azzal jott, hogy meghatalmazàs kell.Elkuldtem tanukkal alàiratva. Majd naponta egyesével kért ujabb informàciokat...Egy het mulva felhivtam, hogy hogy àlla dolog. Mondja: majd kuldjuk... En: rendben de mégis mikor? ööö a héten, add meg a szàmod majd hivunk. Természetesen semmi nem tortént a héten. Nos ezért lennék kivàncsi az àltalànos ugyintézési idore. ös még csak nem is kulfoldre kell kuldenie hanem a szomszéd utcàba otthon.
2014. szept. 6. 20:14
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Az anyakönyvvezető az anyakönyvi okiratot - amennyiben az érintett anyakönyvi esemény már szerepel az EAK rendszerben - a kérelem beérkezésétől számított 8 napon belül kiállítja, és a kérelmezőnek átadja vagy elküldi. Anyakönyvi kivonatot és hatósági bizonyítványt az ügyfél részére postai kézbesítéskor hivatalos iratként kell kézbesíteni.
2022. aug. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!