Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Segítség kéne. Ki tud segíteni?

Segítség kéne. Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Lenne itt valaki aki tudna nekem segíteni megírni egy biróságon kívüli megegyezés szerződését? 15/L vok, ezért kérdezem, elég hosszu sztori de nekem kéne megírnom, de fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá és holnap 10 fél 11-ig kész kéne lennie, nagyon sokat segítene és előre is köszönöm!

2014. szept. 19. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Tehát írjuk meg helyetted a házit.. Értem. Ráadásul holnapra, pedig holnap szombat.
2014. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint szerződést 18-éves kor alatt amúgy sem köthetsz, hisz nem vagy nagykorú. A szüleid felelnek érted, szóval akármiről is van szó, bármilyen problémát próbálsz így megoldani nem lesz hivatalos, nem lesz jogszerű.
2014. szept. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem a házit, és egyáltalán nem erről van szó, a szüleim pereskednek és elég durva a helyzet, s engem kértek meg írjam meg helyettük, mert ők nemtudnak megegyezni és őszintén ez most eléggé fájt, pedig csak nem akarok intézetbe kerülni...
2014. szept. 19. 14:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Figy, attól nem kell félned, hogy intézetbe kerülsz. Ha él mindkét szülőd, még ha válnak is akkor is valamelyikőjüknél fognak elhelyezni amennyiben nincs olyan ok ami ezt kizárja.


Akérdéssel kapcsolatban:

Szerintem ebben az esetben is egy sima szerződéses formát kellene alkalmazni. Ebben a kötelező formai követelmények (nagy vonalakban).

- szerződő felek: Ezzel szokták kezdeni. Itt lenne a szüleid megnevezése, személyi száma, anyja neve, lakcíme.

-szerződés tárgya: Itt le kell írnod, hogy konkrétan miről is van szó. Érdemes ezt lehetőségekhez mérten pontosan megjelölni.

- Szerződés időbeni hatálya: Mikor lép életbe a szerződés és ha adott időre vonatkozik akkor meddig marad érvényben.

-aláírás és tanuk: Mind a két szerződő félnek alá kell írni valamint legalább egy-egy tanúnak tanúsítania kell a szerződés létrejöttét. A tanuknak az aláírás mellett a személyi ig. számukra lakcímükre is szükség van.


A szerződést min. 2 példányban kell elkészíteni, hogy mindkét szerződő fél kapjon belőle eredeti példányt. (a helyedben magamnak is csinálnék egy példányt)

kb ennyi, de nem vagyok ügyvéd szóval ha van lehetőség akkor érdemes szakemberhez fordulni.

2014. szept. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szombaton ügyfélfogadás? kicsit zavaros az is, hogy csak így az utolsó pillanatban kaptál észbe, különben könnyen lehettek volna valódi ügyvédek, egyéb szakemberek, akik segítettek volna egy ilyen megírásában.

Azonban tényleg érdekes, hogy nem tudnak megegyezni valamin esetleg rajtad, és ezért rád passzolják a felelősséget. Persze ha arról lenne szó, hogy közös megegyezéssel a te véleményedre stb. bízzák a kérdést, és annak tesznek eleget, az más. De ilyen helyzetben én sem értem, hogy jön az intézet.

Ha véleménynyilvánításra van szükség akkor azt lehet szóban is, azt mindkét szülő tudomásul veszi, és kapsz pár napot, hogy egy ügyvéddel megbeszéld a dolgot,


Mivel azonban két pontban is sérti a szabályzatot a kérdésed:

1) rossz kategória

2) valójában kérés és nem kérdés

Még a hétvégén jelenteni fogom

2014. szept. 20. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!