Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A történelem során sok érdekes...

A történelem során sok érdekes ötlet felhalmozódott, ez egy közülük. Ti mit szólnátok hozzá? Szerintetek működött volna?

Figyelt kérdés

Nagy-ausztriai Egyesült Államok

[link]



2014. szept. 21. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Skócia, Katalónia példájából ítélve, ez is szilánkjaira hullana.

Persze, ha "elosztrákosítják" a népességet, akkor nem.De, az nem lenne kivitelezhető.


Egy ilyen soknemzetiségű ország nem marad sokáig egyben, persze van 1-2 kivétel, de ez a dolog nem általános.

2014. szept. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
10%

Tudod kinek kellene ez az egymást hátba támadó magyarnak nevezett népcsoport....


gyíííííííííííí jobbikosok mostanra már ég a kezük, hogy végre megnyomhassák a piros gombot itt alul :DDDDDDDDDD


u mad?

2014. szept. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én örülnék neki!
2014. szept. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
18%
Támogatnám, egységesedés felé kéne haladnia a világnak, nem a még több szilánkká törés felé...
2014. szept. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez így lett volna korrekt, vesztettünk volna területet, de sokkal kevesebb magyar marad határon kívül. Szerintem igen, működött volna.
2014. szept. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ugyebár az események ismeretében, így utólag azt mondom, hogy sokkal jobb lett volna, ha létrejön.


Még ha az első vh után szét is esett volna az állam, akkor is, legalább az etnikai határaink megmaradtak volna.


De egyébként, szerintem ez az állam életképes lett volna, ha a konföderáció minden tagjának azonos politikai érdekképviseletet adott volna (valahogy úgy, mint az USA-ban). Ma a példák, amiket látunk (Katalónia, Skócia, Montenegró stb.) azért tartanak a széthúzás felé, mert van egy dominánsabb nemzet, ami lehúzza őket. Egy ilyen államban viszont, mint ez, nem lett volna egy kiemelt (vagy kettő) nemzet, hanem a konföderációban politikailag minden állam egyenlő lett volna.


Ráadásul abban az időben, 1905-ben maguk a nemzetiségek sem akartak elszakadni, mert féltek az orosz és német dominanciától. A mai világban pedig azért lenne jó egy ilyen állam, mert ez egy erős közép-európai, egységes térséget teremtene, amely jobban képes védeni az érdekeit nyugat és kelet felé. Ma pedig mit látunk? Kicsi, egymás ellen hergelt államokat... Szóval igen, mindenképpen jobb lenne egy ilyen "egyesült államok", és szerintem minden részén sokkal magasabb lenne az életszínvonal, sokkal erősebb lenne a gazdaság, mint a mai kicsi szerencsétlen államokban.

2014. szept. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Előbb vagy utóbb darabjaira hullott volna,mivel nem birta volna a kormány pénzzel. Vagy forradalmak törtek volna ki,és szépen kiváltak volna az államok mint Jugoszláviából.
2015. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!