Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Bilderberg, skull and bones,...

Bilderberg, skull and bones, illuminati, cionisták, szabadkőművesek?

Figyelt kérdés
Mik a különbségek ezek a titkos társaságok között? Leírná valaki röviden (vagy akár hosszan)?
2014. szept. 22. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Összeesküvéselmélet-gyártók kedvelt célpontjai, ebben közösek. Nem akarok a kérdésedre haszontalan választ adni, de felesleges ezekkel a "titkos társaságokkal" foglalkozni. Ha mégis igaz lenne, amit állítanak róluk, akkor se tudna a sok kisember mit tenni ellenük a felháborodáson kívül.
2014. szept. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a szabadkomuvesek a nagyjatekosok a tobbi legfeljebb alszervezeteik.roviden csak egy pelda hogy mennyire eros a szovetseguk.a Kennedy family szabadvakolo volt, de a testverek kozul ketten Robert, es John arulast kovettek el, szembeszalltak a vakolokkal..mindketten meghaltak Isten nyugasztalja oket.meg magyar blogokon is sok erdekes dolgot olvashatsz errol..vagy amerikai oldalakon ha beszelni english nyelv.:) jo szorakozast..illetve annyira nem vicces de kellemes elmelkedest.
2014. szept. 22. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A szabadkőművesek az emberiség felemelkedéséért, a közjó védelméért, a szabadság, egyenlőség, testvériség eszméiért, a világ népeinek békéjéért és együttműködéséért csendesen munkálkodó, jóhírű szabad férfiak társasága. A páholyokban manapság elsősorban jótékonysági-humanitárius és önképzőköri munka folyik. Vallási és pártpolitikai kérdésekkel nem foglalkoznak, de társadalmi problémákkal, mint például demokrácia, esélyegyenlőség, tehetséggondozás, környezetvédelem, oktatásügy, közegészségügy, közösségi etika, közgondolkodás, művészet, tudomány rendszeresen.


A 19. században szellemi életünk nagyjai többségükben szabadkőművesek voltak, minden valamirevaló városban, nagyobb településen voltak páholyok, amiben az értelmiség, polgárság és az arisztokrácia is aktívan tevékenykedett. A 20. század második felére a mozgalom jelentősége csökkent, mert azok a célok amelyekért küzdöttek nagyrészt megvalósultak, vagy legalábbis mint célok általánosan elfogadottá váltak.

Ma már demokratikus országokban élünk, a közteherviselés és a szegényekről, betegekről való gondoskodás elismert állami feladat. Persze még most is vannak gondok, de ezek ügyében már nem a szabadkőművesség az egyedüli szószóló.


Az illuminátusok, hasonlóan a rózsakeresztesekhez, templomosokhoz, de ellentétben szabadkőművességgel ma már teljesen történelmi kategóriának tekinthetők, habár egy-egy kisebb klub időnként felveszi a nevüket, de ezek már az eredeti csoportoktól teljesen függetlenek. A szabadkőművesség viszont többszáz éves töretlen hagyományokkal és jogfolytonossággal rendelkező közösség, amelyet a világ legtöbb országában az állam is elismer, bejegyzett egyesületként tevékenykednek.


A cionisták nem titkos társaság, hanem egy mozgalom amely Izrael Állam visszaszerzéséért, újjáalapításáért küzdött, célkitűzése megvalósult.


A Bilderberg-csoport egy zártkörű magánkonferencia, ahol szabadkőművesek is előfordulnak természetesen, de ennek semmi köze a kőművességhez. Egyszerűen befolyásos, jelentős személyiségek vitafóruma, ahol a zártkörűség biztosítja, hogy senkinek nem kell a hivatalos állaspontját képviselnie, hanem elmondhatja konstruktív módon a magánvéleményét.


A Skull and bones egy hallgatói, illetve alumni társasága a Yale egyetemnek, amelyhez hasonló nagyon sok más egyetemen is van, de a Yale egy nagyon jó és nagyon híres egyetem, így a klubja is híres.


Egy szervezetet, társaságot a tagjaik minősítenek. Elismerten és dokumentáltan szabadkőművesek többek között az alábbi személyek voltak (szándékosan magyar és külföldi személyiségeket is felsorolok):


Kossuth Lajos, George Washington, Ady Endre, Neil Armstrong, Bem apó, Honoré de Balzac, Alpár Ignác, Ludwig van Beethoven, Bánki Donáth, Sir Winston Churchill, Benedek Elek, Walt Disney, Csokonai Vitéz Mihány, Mahatma Gandhi, Diószeghy Sámuel, Johann Wolfgang von Goethe, Hevesi Sándor, Dmitrij Mengyelejev, Karinthy Frigyes, Wolfgang Amadeus Mozart,Kazinczy Ferenc, Louis Pasteur, Kosztolányi Dezső, Alaxandr Puskin, Kőrősi Csoma Sándor, Lev Toljsztoj, Liszt Ferenc, Giuseppe Verdi, Móra Ferenc, Voltaire,Szent-Györgyi Albert, Émile Zola, Tamási Áron, Xanthus János


A szabadkőművesség hangulatáról talán legtöbbet egy vers árul el. Rudyard Kipling a Dzsungel Könyve szerzőjének anyapáholyom című verse:


[link]

2014. szept. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!