Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is jobb lett...

Szerintetek is jobb lett volna ha felújításkor a villamospályákat átépítenék ilyenné?

Figyelt kérdés

[link]


Illetve az újak is ilyen technológiával készülnének.


ahol kupacban vannak, elcsúfítják a várost.



2014. szept. 23. 23:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Jobb lett volna, de ismerve a magyar viszonyokat, ez sem működött volna rendesen...
2014. szept. 23. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze hogy jobb. De mi még ott nem tartunk. Főleg, hogy minden párt 4 évre gondolkodik előre, nem évtizedekre. Pl Debrecenben. Megcsinálták jó pénzért a kettes villamost, aztán a tervek szerint 5 év múlva fel is szedik egy szakaszát. Van/volt értelme akkor most megcsinálni mi?:) Az ilyen beruházások jók lennének itthon is, de kell hozzájuk eg előre gondolkodó településfejlesztési terv.

És tudod mi a legszomorúbb? A szakértelem megvan. Az ambíció is. De ugye kampányolni kell, és pénzt lopni. Túl nagy tere van a politikának. Mindent irányítani akar, mint valami furcsa polip. Véletlen meglöki a kormányt, az egyik karjával, és a hajó nekimegy a zátonynak.

2014. szept. 24. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2: A poén, hogy Zalaegerszegen pont ugyanez megy, ráadásul fideszes vezetés van ott is. Mi most tartunk a "mindent fel kell szedni" szakaszban, bár nem villamossal, hanem sima utakkal.
2014. szept. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
És képzeld el, hány másik településen van ugyan ez kisebb nagyobb mértékben. Úgy szórjuk a pénzt, mintha vezető nagyhatalom lennénk. Aztán meg az emberekben marad a keserűség. Bevallom jobboldali beállítottságú vagyok. Előre leszögezem, hogy nem hiszek semmiféle összeesküvés elméletben. Egyszerűen van bennem egy büszkeség, hogy magyar vagyok stb. De eljutottam arra a pontra, amikor eldöntöttem, hogy megpróbálom elhagyni a süllyedő hajót..
2014. szept. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez igazából pont egy olyan dolog, amit a szakemberekre bízok, mert számomra ez részletkérdés.


Ami fontos:


-Jól működjön.

-Legyen könnyen és gyorsan javítható, a forgalom akadályozása nélkül.

-Karbantartása ne igényeljen egyedi eszközöket, vagy körülményeket.

-Emberi életre ne legyen veszélyesebb, mint az alternatívái.

-Ne legyen nagy árbeli különbség az alternatívákhoz képest.


Ha egy megoldás ezeknek a paramétereknek megfelel, akkor nekem mindegy, hogy hogy oldják meg..

2014. szept. 24. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nagyon új technológia, más, tőlünk fejlettebb országokban sem elterjedt, nálunk aztán végképp nem várható el. Ráadásul ehhez új járművek is kellenek, és csak azok tudnak menni rajta, azok meg csak ilyenen, ez egy Budapest jellegű villamoshálózatnál problémákat okozna.

Annyira nem nagy cucc, most lehet mondani, hogy csúnya a felsővezeték, de városok ezreiben együtt tudnak vele élni.

2014. szept. 24. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!