Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A világ jövője a nacionalista...

A világ jövője a nacionalista és kapitalista diktatúra lesz, mint ami Kínában van?

Figyelt kérdés

Kína egy olyan rendszert épített ki, ami egyedi a világon, segítségével a világ legerősebb országává vált.


Kommunistának mondott, de inkább nacionalista jegyeket magában hordozó "puha diktatúra" van, államkapitalizmussal és minimális szociális programokkal, segélyekkel, támogatásokkal.



Lehetséges, hogy a jövőben más országok is ezt a modellt fogják utánozni és ezzel gyorsabban fognak fejlődni, nagyobb gazdasági hatalmuk lesz?



2014. okt. 18. 13:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Kína nem olyan puha diktatúra.

A Rákosinál, sztálinistánál, észak-korainál puhább igaz.


Viszont, nekem is szimpatikusabb lenne egy autokratikusabb, nacionalista (nem Orbánista) rendszer, mint a jelenlegi túlliberalizált demokráciák.

2014. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
A kínai gagyi modell nem járható, csak Kínában. Ott csak mennyiségi növekedés van és nem igazi fejlődés (minőségi növekedés).
2014. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
27%
Nem lehet hanem biztos. Amerika kezd kínai mintára korlátozni befolyásolni a sajtót és elnyomni minden tüntetést ellenőrizni mindent. Egyszóval kína a tökéletes rendszer ahol rabszolgák dolgoznak és kiszolgálják az elitet plusz működő piaccal gazdálkodnak.
2014. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem. Kína egy eléggé speciális eset. Gyakorlatilag a császárságból lendültek át a kommunista diktatúrába, a kettő között pedig gyarmatosították és megszállták az országot. Gyakorlatilag sosem ízlelték meg az igazi egyéni szabadságot és jólétet, amit például az európaiak már évszázadokkal ezelőtt kiharcoltak önmaguknak és nem lennének hajlandók feladni.
2014. okt. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A kínai termékek minősége folyamatosan javul.


Előbb-utóbb eljutnak arra a szintre, hogy olyan minőségi termékeket, állítsanak elő, mint az európaiak vagy a japánok.


Kínának eleve a belső piaca is hatalmas.


Ezzel gagyi másolós, rabszolgamunkás modellel felfejlődnek, aztán fokozatosan állnak át a minőségi termékek előállítására, életszínvonal növelésére...stb

2014. okt. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Tudod mindig az épp aktuális gazdasági nagyhatalom rendszerét tartják kívánatosnak mások, ha majd Kína visszacsúszik második helyre India mögé, és Brazília is tovább erősödik, akkor meg az lesz mondva, hogy lám íme a bizonyíték arra, hogy a liberális tömegdemokrácia az egyetlen út.

Valójában a politikai berendezkedés önmagában még nem predesztinál egyetlen országot sem sikerre, de nem is kárhoztatja örök lemaradásra.

Mi valószínűleg már nem érjük meg, de a 21. század utolsó harmadában könnyen lehet, hogy a világgazdaság motorja Afrika lesz, bármennyire hihetetlennek tűnik is, csak gondoljunk bele: olcsó munkaerő-kipipálva, gazdag természeti erőforrások-kipipálva, tőkések akik befektetnek majd arrafelé-kipipálva, nemzetközi nagy nyelvek ismerete-kipipálva (hasonlóan Indiához, az angolt vagy a franciát a fekete afrikaiak jelentős része beszéli)

Tehát Kína világgazdasági dominanciája két-három évtized múlva megtörik majd, várhatóan hasonló utat járna majd be, mint Japán, a 80-as években mindenki hasra volt esve a japánoktól, meg az ottani gazdasági, politikai berendezkedéstől, ma meg már csak lábjegyzetben említik meg Japánt mint gazdasági nagyhatalmat...

2014. okt. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező!


Nem, mert az az ország, ahol a társadalom fejlődik, gazdagodik, az demokratizálódni fog.


Ezért a kínai államvezetésnek az a dilemmája, hogy meg akarja-e tartani a hatalmát, és nem engedi fejlődni a nemzetet, vagy demokratizálódik, és engedi tovább fejlődni a nemzetet. Kína egyébként eddig az első megoldást választotta, és a kínai nemzet furcsa módon a megtermelt javaihoz képest relatíve egyre szegényebb.


Egyébként nem tudom, hogy milyen nacionalista jegyekre gondolsz Kína esetében, mivel eleve olyan náció, hogy kínai nincs.

2014. okt. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

India óriási lemaradásban van Kínától.

Nem fogja utolérni.


Brazília pedig kisebb, alacsonyabb a népessége.


Japán pedig most is gazdasági nagyhatalom az USA után.Viszont Japán elért a korlátainak végét, a csúcsra fejlődött.Abból az országból mindent kihoztak, amit lehetett.15 évvel Európa, Amerika előtt jár.


Kínának van hova fejlődni, de olyan mértékű innovációs beruházások vannak ott, melyek Indiában még tervező asztalon sem léteznek.


Szóval adott egy 1 milliárd főt meghaladó népességgel rendelkező állam, mely totál kézi vezérelt.

2014. okt. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem az a jövő, de mindig akadnak önmagukat mindentudónak kikiáltó emberek, akik megmondják az aktuális tutit. Holnap másikat, de ez őket nem zavarja.
2014. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor erre a fejlettségi szintre ezzel a rendszerrel eddig eljutottak országok, akkor rendre demokratizálódtak, és még sokkal gyorsabban elkezdtek fejlődni. Csak Kína szomszédai között számos példa látható erre. Egyébként Kína teljesen kapitalista, már csak a díszlet kommunista, illetve a korrupció mértéke az elitben. Ez utóbbit a gyors fejlődés miatt elnézi a jónép, no meg elég nehéz is lázadozni, de hidd el, hogy ha kipukkan az ingatlanbuborék, jobban bekeményít néhány kisebbség / Hong Kong, lassul a gazdaság, akkor nagy balhé lesz még itt. Mondom ezt úgy, hogy idén több mint egy hónapot töltöttem Kínában.
2014. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!