Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért szitokszó az, hogy...

Tepee kérdése:

Miért szitokszó az, hogy liberális, és miért vallja liberálisnak olyan, aki nem úgy viselkedik?

Figyelt kérdés

A liberalizmus a szabadságról szól, valamint az egyének véleményéről. Aki "nácizik" meg "holozik" az nem liberális.

Én annak tartom magam, de nem akarok mindenkit azzá tenni. Aki a Jobbikot, a Fideszt, vagy az MSZP-t tartja ideálisnak, tegye, én nem fogok vele egyetérteni, de nem fogom lenácizni vagy lekommunistázni őket. Legfeljebb finoman próbálom rávezetni őket, hogy nem ez a helyes szerintem, de a saját véleményüket is elfogadom.

Szerintem erről szól a liberalizmus, aki szerint nem, az írjon.



2014. okt. 22. 15:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%

Csak szólok, h szerintük te se liberális vagy, hanem náci.

Ezek idióták, nézz már rá Kálmán Olgára:D

2014. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
sokan bújnak a liberalizmus állarca mögé akik köszönőviszonyba sincsenek vele, de mindig arra hivatkoznak, miattuk lett szitokszó
2014. okt. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%

Kijavítanálak. A liberalizmus nem szitokszó.

Maximum tudatlan jobber körökben az.

2014. okt. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ránéztem Kálmán Olgára, és nekem semmi bajom vele. Nyilván nem fog vigyorogva beszélgetni a jobbikossal, meg a fideszessel, én se vigyorogva megyek el a "hungaristák" meg a "cigány" szitokszóval illetett emberek mellett az utcán.

A cigányokról annyit, hogy a mai szlengben szerintem azokat a romákat hívják így, akik rongálnak, lopnak, stb. Nos én találkoztam kedves és undorító cigánnyal is, mint mondtam, csak az egyén a lényeg, hogy ő mit kezd az életével: integrálódni akar, vagy gettóba tömörül, mint ahogy az apám környékén is van.

2014. okt. 22. 15:43
 5/11 A kérdező kommentje:

#3 igazad van, én is így értettem, de nem akartam megbántani senkit.


Mielőtt elfelejteném, az MSZP-t sem tartom liberálisnak, egy korrupt pénznyelő párt, mint a Fidesz. Csak Viktornak a pénz mellett hatalom is kell. Persze mindkét pártban vannak olyanok, akik elhiszik, hogy egy valódi pártban vannak, és lelkesen teszik a dolgukat, mert azt hiszik, ezzel jót cselekszenek.

A Jobbik pedig szerintem igazi párt, Vona pénzt nem akar, csak hatalmat, a politika pedig szűk értelemben erről szól. Persze velük sem értek egyet, mert igencsak ellenkezik az ő ideológiájuk az enyémmel, de tiszteletben tartom őket.

2014. okt. 22. 15:54
 6/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, mielőtt eltévednél: pénz nélkül nincs hatalom. Tudod, Krisztus koporsóját se ingyen őrizték. Amíg vannak megvehetők, addig a hatalmat pénzben mérik. Csak vannak kevesen, akik ebből valamennyit ésszel tudnak helyettesíteni. Gondolkodj el tehát, ha valaki azt mondja, hogy neki nem a pénz kell, igazat mond-e.


Kérdésedre: ma divat és elvárás a szavak jelentését összemosni, félrevinni. Ezért lassan szinte bármely szó szinte bármire használható. Így a liberalizmus is. Ez ráadásul egy összetett fogalom és messze nem csak a szabadságról szól, természetes hát, hogy olyanok használják, akik nem/félre ismerik.

A szitokszóként alkalmazása részben a nevében elkövetett haszonszerzési és hibás lépések, részben a módszeres rágalmazás következménye. Azért lehet következmény, mert a befogadói többnyire nagyon buta emberek, szegényeknek az egyetlen örömük a káromlás és gyűlölködés. Ezért képesek bármire, ha ezt is el akarod venni tőlük.

2014. okt. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

A mai liberálisok család, keresztény, nemzet, hagyományellenesek és rendkívül gyávák, hátulról támadnak.

Ne csodálkozzanak, ha utálják őket, mint a szart.

2014. okt. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#6: Korrekt válasz,köszönöm! :)

A Jobbikról annyit, hogy nem vagyok eltévedve, jobban taszítanak ők, mint pl a fideszesek, de ők MÉG nem loptak, így addig nem szidom őket, nem karok hamisan rágalmazni.


#7: Érdekes, bár a kérdés lényege az, hogy rájöjj, aki nemzet meg családellenes, az nem liberális, legfeljebb annak vallja magát.

Hol árt az a családoknak, ha a melegek összeházasodhatnak? Én se szívesen lennék melegek között, de csináljanak azt, amit akarnak, nem az én dolgom. Ettől még szép családot szeretnék, 2 gyerekkel.

Hol árt a nemzetnek a liberális piacgazdaság? Szerinted az Egyesült Királyság meg az USA nem sikeres nemzetek talán? A nemzet felemelése az én vágyam is, hogy Magyarország olyan élhető ország legyen mint pl az UK. De az ottani konzervatív párt is sokkal liberálisabb, mint az itt liberálisnak tartott pártok.

2014. okt. 22. 16:28
 9/11 A kérdező kommentje:

Csak hogy a felkapott internetadó is belekerüljön, na EZ az adó tényleg család és nemzetellenes lenne, valamint nem túl liberális.

A kereszténységről és a hagyományokról annyit, hogy a liberalizmus szerint aki fontosnak tartja ezeket, azt gyakorolja, aki meg nem, az nem.

Ha a kötelező templomba járást hiányolod (bár iskolákban néhol ma is van ilyen), akkor sajnálattal közlöm, hogy ez már Szent István halála után nem sokkal elavult dolognak számított, pedig az egy kicsit más világ volt.

2014. okt. 22. 16:49
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedben ott a válasz.

Azért mert olyanok közszereplők és politikusok vallották magukat liberálisnak éveken keresztül, akik nem úgy viselkedtek.

2014. okt. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!