Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi a véleményed a TTIP (Transz...

Mi a véleményed a TTIP (Transzatlanti Kereskedelmi és Beruházási Partnerség) -ről?

Figyelt kérdés

[link]


Azt sem tudom pontosan, hogy mi az egyes pártok véleménye a TTIP-ről, bár az LMP részéről olvastam aggodalmakat.


Mit lehet tudni erről?



2014. dec. 2. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően támogatok mindenféle integrációt, elvileg az ilyenekkel lehet a háborúknak elejét venni.


Mindenesetre a túlburjánzó cégekre nagyon oda kéne figyelni, bár régen is a pénz jelentette a hatalmat :(

2014. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

lol, most olvastam a wikit, szinte pont ugyanezt mondja az első bekezdésében :D


Vagy nagyon okos vagyok vagy teljesen agymosott...

2014. dec. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"Alapvetően támogatok mindenféle integrációt, elvileg az ilyenekkel lehet a háborúknak elejét venni. "


Szerintem ez az integrációval ellentétes irányba megy, ugyanis szabadabbá teszi a kereskedelmet a két fél között. Tehát az integrálást úgy éri el, hogy lerombolja a szabályok egy részét, amelyek többek között felelnek a magánemberek jogainak megóvásáért a multikkal szemben, a környezet megóvásáért...

2014. dec. 2. 23:07
 4/8 A kérdező kommentje:
*Visszavonom, hogy ez nem lenne integráció, nyilvánvalóan az lenne, csak egy olyan fajta, ami eltüntetné/gyengíteni az adókat, így eltüntetné/gyengítené a kormányokat/országokat és megerősítené a multikat. Így országok már valóban nem tudnának háborúzni, de multik még tudnának.
2014. dec. 2. 23:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Óriási a veszély. Ajánlom A MI IDŐNK honlapot. ott tájékozódj a TTIP-ről, sok cikk van róla. Az LMP csak a pofáját jártatja, a TTIP-nek egyetlen komolyan vehető ellenzője van, ez az Európai Baloldal.

[link]

2014. dec. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

# 5


De legalább megemlítették, de a többi párt, mintha csendben beleegyezését adná az ügylethez. Nekem az tűnt fel, hogy nem írt róla, se az origo, se az index, se a 444. Eddig is úgy gondoltam, hogy az USA térdei előtt hevernek, és ezt nem változtatta meg a sunnyogásuk egy ekkora, strukturális változásról.


Csak az európai baloldal ellenzi? Zöldek nem? Ezek szerint el fogják fogadni a TTIP-t? Legalábbis most a jobboldalnak van többsége az EU-ban...

2014. dec. 3. 00:28
 7/8 A kérdező kommentje:
Valaki tudja, hogy a Fidesz milyen állást foglal el az EU-s pártcsaládján belül a TTIP-vel kapcsolatban?
2014. dec. 3. 01:00
 8/8 anonim ***** válasza:
68%

Rendkívül veszélyes kezdeményezés : a nemzetközi cégek akarnak parancsolni a nemzeti kormányoknak.

Ezt meg kell akadályozni mindenképp.

2014. dec. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!