Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy becsületes magyar embernek...

Egy becsületes magyar embernek ebben az országban van esélye a kitörésre? 24 éves vagyok

Figyelt kérdés

Bár szakképesítésem van, az teljesen egyértelmű, hogy a maximum 150 ezer forintos fizetésből nem nagyon fogok saját házat, lakást venni, ha meg is akarok élni belőle (albérletben)


Ha igen, akkor sem álmodhatok semmi extráról.


De annyi, meg annyi luxusautót, 30-50 milliós házat, nyaralót látok mindenütt országszerte...


Biztos van valami titkuk, valószínűleg nem bérből/fizetésből szerezték a vagyonukat.


Elérhető az a szint, vagy egész életemben (már most 24-től kezdve) rezsiharcos maradok majd?


2014. dec. 25. 19:44
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Hozzátenném, ha valami mellékest is találok, mondjuk elkezdek festeni, barkácsolni és keresek a 150 mellé mondjuk még 50-et, 100-at jogosan aggódhatok az adóhatóság miatt, viszont ha vállalkozást jelentek be erre, belefulladok.


Nem igazán értem, hogy a "gazdagok" miből élnek ennyire jól. Hogyan halmoznak fel ekkora vagyonokat.

2014. dec. 25. 19:47
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs.


Alkalmazottként amúgy sem gazdagodnak az emberek, alkalmazottként maximum felső-középosztálybeli lehet az ember egy jól fizető munkahellyel.


Ahhoz, hogy igaz felső osztálybeli legyél, ahhoz vállalkoznod kell, szaporítani a pénzt.

2014. dec. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Igen, ezen töröm a fejem, a vállalkozáson.

De erről a szintről szinte elérhetetlennek tűnik. Főleg a cégalapítás.

2014. dec. 25. 19:50
 4/14 szántóvető ***** válasza:
80%
semmi esélyed sincs az átlagnál jobb életszínvonal elérésére.fizeted a rezsit és örülsz ha hónap végéig kitart a pénzed.országszerte az eu-támogatás lenyúlása megy.a vállalkozó igényel x millió Ft vissza nem térítendő támogatást,ennek a felét zsebbe visszaadja a haverjának aki a képviselőtestület tagja a helyi városvezetésben és mindenki jól járt.
2014. dec. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De valahogy ők is eljutottak arra a szintre.
2014. dec. 25. 20:07
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekik van eszük...
2014. dec. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
De mire megy el az a sok pénz? Gondolkoztam egyfajta luxus szolgáltatássorozat indítására. Törvényes túlárazni valamit?
2014. dec. 25. 20:16
 8/14 anonim ***** válasza:
Nincs, csak a gátlástalan hazug tolvajoknak és azok talpnyalóinak. Lsd. Orbán, Szíjjártó és focista haverjai, stb.
2014. dec. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7: Igen az. Mindenki annyiért árulja a szolgáltatását, amennyiért akarja és amennyiért persze még igénybe veszik. Volt olyan, aki vállalkozott kőművesként és direkt a többiek fölé emelte a díját, aminek következtében csak özönlöttek a kuncsaftok. Pszichológia: magas díj, magas költség és ez, az emberek szerint egyenlő a jó minőséggel; kár hogy ez nem mindig igaz.


Egyébként hogy az eredeti kérdésre is válaszoljak: Nem, nincs esélyed arra, hogy kitörj. Amiket meg látsz luxusautók és villák... hát 90%-uk adócsaló, sikkasztó, stb. A maradék 10% pedig vagy ténylegesen ügyes vállalkozó, vagy multinál legfelső vezető.


Ebben az országban nagyjából az megy, amit a 4-es mondott. Én is az építőiparban dolgozom és úgy megy az építőipari cégeknél, hogy van egy pályázat, indulnak rajta egy fix végösszeggel és sok esetben a kiszámlázott tételeket jóval olcsóbban be tudják szerezni, vagy van saját ilyen-olyan gép, mégis be van árazva... Na a teljes összegből ezeknek az árai szépen mennek a zsebbe (nem az enyémbe, gondolhatod... különben nem szarposztolnék itt). Meg persze van az, amikor nem az kerül beépítésre, ami ki lett írva eredetileg a költségvetésben. Nem látható szerkezetnél nagyon könnyű elsumákolni és ilyennel már én is találkoztam.


A másik ahogy meg lehet szedni magad, hogy eleve műszakilag hiányos terveket adsz be, aztán később jöhetnek a plusz kiadások erősen nyomott áron. De a legjobbat eddig a 4-es metrónál láttam:


Papíron külön cég építette az alagutat és külön cég az állomásokat. Na az alagútépítő cég sokat késett (erről szerintem mindenki hallott) és ezért kötbért fizetett a BKV-nak. Pontos összeg híján legyen ez napi 1 millió (nagyságrendileg ennyi volt kb.). Szóval kifizette ezt naponta a BKV-nek és mivel az állomásépítő cég sem tudott dolgozni, neki meg a BKV fizette a kötbért, ami mondjuk 1,5 millió volt naponta. Természetesen a két cég között megvolt a kapcsolat, így oda-vissza ment a dolog és így lopták el szépen lassan a közpénzt egy részét nagyon ügyesen. Ráadásul a bűnbánó táskahordó óta tudjuk azt is, hogy kormánytagok és ellenzékiek is kaptak vissza némi sápot, különben nem mentek volna bele.


De ez csak a jéghegy csúcsa... Ha látsz valahol egy EU-s projektet, akkor biztosra veheted, hogy a végösszeg legalább 10%-a zsebekbe vándorol, ha nem több.

2014. dec. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nyilván van ilyen is, de MINDENKI nem élhet ebből.
2014. dec. 25. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!