Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Más is hallgatta ma 9 óra és...

Más is hallgatta ma 9 óra és 9 óra 45 perc között a Class FM műsorát? Mi volt a véleményetek?

Figyelt kérdés
Illetve a felszólaló honnan szedte az adatait, például, h svédeknél 4% a muszlimok aránya, de ennek ellenére majdnem 80%-ban ők követik el a bűncselekményeket?

2015. jan. 8. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Hallgattam,és tetszett.

Remélem felfogja a világ,hogy nem működik a multikulti.

Nem kell ide beengedni őket,és mi sem menjünk oda.Mert minek?

Akik Európában be jönnek,azok hoznak magukkal kultúrát,szokásokat.Miért teremtsünk konfliktusokat,hogy az idegen kultúrát összevegyítjük a mienkel.Ez nem működik,az ilyenekből mindig csak baj volt.

2015. jan. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem még európai országokon belül szocializálódott, európai kultúrával rendelkezők közt is nagy a különbség, de nem annyira áthidalhatatlan, hogy ne lehessen Európán belül más országban élni, mint ahol felnőtt az ember.


De egy ennyire más kultúrából származókat szerintem sem kéne vegyíteni, vagy legalább szabályozni kéne a bevándorlást.


Remélem, mint ahogy a reptereken a 2001. szeptember 11-ei történtek után megszigorodtak a szabályok a jövőben a bevándorlással, bevándorlókkal kapcsolatban is meg fognak, főleg az Európán kívüli, más kultúrával rendelkezőkkel kapcsolatban.

2015. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
83%

Nincs baj a bevándorlással, ha betartják a törvényeket és toleránsak a befogadó ország szokásaival. A sajátjukat nem erőltetik rá másokra.

Sajnos a muszlimok tipikusan olyan nép, amelyik nem a toleranciájáról híres .... tehát semmi keresnivalójuk itt. Olyan neveltetést kapnak, hogy nem hiszem, hogy akadna köztük olyan, aki a mi értékrendünk után vágyódik. Kivéve talán a nőket.

2015. jan. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"a muszlimok tipikusan olyan nép"


Most az "átlag" muszlimokról beszélsz, vagy a szélsőségesekről? Mert nem mindegy, de így legalább a valóságtól jó távol álló - véleményem szerint - demagógiát fogalmaztál meg. Szerintem nem intoleránsabbak a muszlimok általában, csak a szélsőséges "elemek" sokkal szélsőségesebbek az itteniektől. Kicsit olyan ez talán, mint a repülő balesetek. Ugye, még ma is azt mondják, hogy a repülés a legbiztonságosabb közlekedési mód, mégis sokkal nagyobb tragédia, amikor lezuhan egy repülő és meghal 200 ember, mint amikor szinte nap mint nap hal meg az utakon 1-2 ember. De ez csak az én véleményem.


Mindenesetre én jártam már mecsetben (igaz, csak egy kicsiben), ahol nagyon kedves, barátságos és toleráns légkör uralkodott, ahol leterítettek egy terítőt a földre, lepakolták a kaját, és köré ült mindenki és úgy ettek. Volt köztük arab, távol-keleti, néger. Csak a vallásuk kötötte őket össze. Én egy barátommal akkor a közelben laktunk, és csak kíváncsiságból mentünk be hozzájuk, mert érdeklődtünk (utána még többször is voltunk, és nem, nem lettem muszlim vallású). És ugyanúgy fogadtak illetve elfogadtak minket, és meghívtak, hogy együnk velük. Nem számított, hogy "hitetlenek" vagyunk.


Most akkor ők a kisebbség, vagy a "csendes többség"?


De persze mindez csak az én véleményem! :)

2015. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%

Őszintén megmondom, hogy nekem nincs annyira bajom a muszlimokkal. Pontosabban azokkal, akik normálisan viselkednek.


Az egyetemen ahova jártam, is tanít egy iráni srác, aki nem régen érkezett ide, miután végzett a Teheráni egyetemen. Nagy tudású és kulturált úriember. Az ilyeneket be kell engedni, mert hozzájárulnak a gazdaságunk és társadalmunk fejlődéséhez.


Azokat viszont ki kell rakni, akik csak hőbörögni tudnak, meg segélyt felvenni. Francia állampolgár? Ki nem szarja le? El kell venni tőle. Már nagyon elegem van abból, hogy mindig a többségi társadalomnak kell igazodnia a kisebbségekhez.


Ráadásul ha nem figyelünk, itthon is hamarosan hasonló dolgok fognak történni, mint ott. Csak nem muszlimok lesznek az elkövetők, hanem totál más etnikumúak.

2015. jan. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Most talán nem is feltétlen a "hőbörgésről" van szó. Nem tudjuk, egyébként lehet, hogy volt munkájuk, nem kuncsorogtak segélyért.


Hanem egyszerűen csak kapcsolatba kerültek szélsőséges csoportokkal. És ebben talán nem is ez a veszélyes, hanem az, hogy nem tudni, hogy ez hova vezet. Mert hogy oldjuk meg? Mert amíg bűncselekményt nem követ el, mire tiltod ki? Vagy tiltsuk ki már arra is (mármint az országból), hogy egyáltalán kapcsolatba lépett ilyen csoporttal?


Persze ne érts félre, nem kötekedni akarok, illetve érvelni a mértéktelen bevándorlás mellett! :)

2015. jan. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
6: Na igen. Ez miatt lesz majd hamarosan totális kontroll a népesség felett. Mindenhol figyelni fognak, pont az ilyen problémák miatt.
2015. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!