Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek is a "pénz nem...

Szerintetek is a "pénz nem boldogít" kijelentés egy politikai kitaláció?

Figyelt kérdés
akárhogyis nézzük, szinte minden ember célja az hogy jól éljen...hogy megvalósítsa az álmait, és a mai világban már minden a pénzen múlik. Pl nézzük az én vágyaimat meg hogy mitől érzem magam jól: szeretek elmenni szórakozni, szeretem az extrém sportokat, koncerteket, szeretek utazni, ezeket szeretném minél többet csinálni mert ezektől a dolgoktól érzem magamnak boldognak. És ezekhez bizony pénz kell... az oké addig hogy más boldogság is van az életben ami elsősorban a kapcsolatokon alapul...na de ha van pénzem akkor is ugyanúgy megkaphatom azokat a dolgokat. Szerintem erre a pozitív pszichológiára is csak azért van szükség hogy az ember ne őrüljön bele...mert ez egy tény, hogy nem lehet mindenkinek pl félmillás fizetése, nem élhet mindenki jól, nem lehet mindenki gazdag. ezért a szegényebbekkel el kell hitetni, hogy nem baj ha csak 60 ezret keres egy hónapban mert ha mindenki több 100 ezres fizut szeretne akkor eluralkodna a káosz a világon. ezért velük elhitetik hogy azt kell értékelni amijük van, és nem valami másra vágyni. szerintem ezek ilyen önámítások, elhitetjük saját magunkkal is hogy jól van ez így... szerintetek? van ebben valami? szerintem ezek a do
2015. jan. 10. 19:41
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
a végéért bocsi, akartam még valamit írni, de meggondoltam magam, ez nagyjából összefoglalja a véleményem
2015. jan. 10. 19:43
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem boldogít, viszont a hiánya még úgysem.
2015. jan. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy butaság,amit azért találtak ki,hogy aki szegény fogadja el és végezze a gazdagoknak a kulimunkát.
2015. jan. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A pénz tényleg nem boldogít,csak az amit érte kapsz...
2015. jan. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ennek az ellentéte a "pnz boldogít" a politikai kitaláció.
2015. jan. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
utolsó kifejtenéd? tényleg kíváncsi vagyok!
2015. jan. 10. 20:38
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Ez ember es tarsadalomfüggő.


A shaolin papok is boldogan elnek penz nelkul..

2015. jan. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem csak a papok.


Azért könnyebben könnyeznék egy medencében 3 nővel.

2015. jan. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én még nem hallottam senkitől azt a mondatot hogy "De jó hogy nincs pénzem".
2015. jan. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem kedves kérdező, hogy esélyem lenne ezt elmagyarázni. De utalnék rá röviden. Az első észrevétel, hogy semmiképpen sem szó szerint kell érteni, mélyebb a jelentése.

Elviszlek (nagyon sok helyre, de most mondjuk,) a Szahara közepébe, kapsz egy tevét és rajta annyi briliáns, amennyi ráfér. Aztán figyelem a boldogságodat. Tőled nem messze, hogy jól láthassalak, nekem pénzem nem lesz, csak pár barátom, mind okos ember. Ha megunjuk nézni, mit teszel, mi így együtt kitalálunk valamit, hogy juthatunk ételhez -italhoz, és miképpen jussunk vissza ahová szeretnénk. Ettől eltekintve nem sokban különböznének a te és a mi egyéb feltételeink. Azt rád bízom eldönteni, ki miképpen érezné magát.

2015. jan. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!