Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Valóban az lenne az igazságos,...

Valóban az lenne az igazságos, ha mindenki egyformán sokat vagy egyformán keveset keresne?

Figyelt kérdés
Apósom meglátása szerint. Jól össze is vesztünk rajta. Kíváncsi vagyok mások véleményére is.
2010. febr. 6. 18:11
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Abban az esetben, ha mindenki egyforma felelősséggel, tudással, tapasztalattal bírna és ugyanannyit tenne le az asztalra. Ez nyilvánvalóan nem így van, ezért éppen az lenne az igazságtalan, ha mindenki pontosan ugyanannyit keresne. Viszont az sem igazságos, hogy egy 50 éves ügyeletes orvos nettó 150 ezret keres, egy 30 év körüli menedzser (állami cégnél) 4-500 ezret.
2010. febr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ő nem ilyen különbségekre gondolt, mint te. Ő azt sérelmezi, hogy 8 általános végzettséggel két műszakban egy gyárban gürcölve minimálbért keres, én meg diplomával a másfélszeresét.
2010. febr. 6. 18:28
 3/26 A kérdező kommentje:
Továbbá irigy mindenkire, akinek jobban megy a sora. Irigy például a pedagógusokra, az orvosokra, hogy jaj ők milyen sokat keresnek, és ez nem igazságos azokkal szemben, akik alapvégzettséggel rendelkeznek.
2010. febr. 6. 18:30
 4/26 anonim ***** válasza:
60%

fizetés emelést az elnyomott proletároknak vesszenek az értelmiségi kizsákmányolók!!!! :)


de ez nem ilyen egyszerű... én pl nem esek hanyatt a diplomádtól

2010. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Igen is, meg nem is.


Egyfelől logikus, hogy van egy felső határa annak, amit bárki ember megtehet, és amit bárki ember munkája ér, tehát logikus, hogy kell legyen a keresetnek is egy _ÉRTELMES_ felső határa. Mert a havi x millió az már a röhej kategória bármilyen állásnál is, semmi nem ér ennyit. Csak meghülyíti az embert.


Ugyanígy azonban kell legyen egy alsó határ is, mert sok olyan munka van, amit bár sokan lenéznek, de mégis létfontosságú: ha pl. csak két hétig lépne teljes sztrájkba minden kukás és utcaseprő, máris rádöbbenénk, hogy a modern társadalom egyik legfontosabb feladatát végzik el, tehát nekik is méltó fizetés jár.


A megoldás mindössze annyi, hogy ebből a legalsó "sávból" is emberi körülmények között meg lehessen élni. Jó példa erre az EU-szerte (mármint a fejlettebb országokban) elterjedt 900-1000 eurós minimálbér. Miután az árak nagyrészt külföldön se magasabbak, mint itt (van, ami még olcsóbb is), ebből már jól meg lehet lenni. Márpedig aki szűkölködés nélkül meg tud élni a keresetéből, és még alkalmi élvezetkre és megtakarításra is futja belőle, az már nem irigykedik a gazdagokra sem _ANNYIRA_.


Ettől függetlenül azonban tényleg oda kell figyelni a felső "sávra" is, mert bizonyos összeg fölött a pénz egyszerűen meghülyíti az embert, ha az nem készült fel rá. Mindig egyre többet akar, és sose lesz neki elég, az se, ha már a huszadik palotáját építi és a harmincadik yachtját veszi <- és ráadásul értelmetlen hülyeségekre is szórja el ahelyett, hogy értelmes célokra fordítaná.


Szóval összefoglalva: legyen egy élhető minimum és egy ésszerű maximum, és valóban álljon arányban a fizetés az elvégzett munka fontosságával - _ELISMERVE_, hogy pl. a fent említett, általában lenézett munkák is valóban fontosak. Mert lehet ugyan, hogy gyakorlatilag semmi képzettség nem kell hozzá, de mégis beledöglenénk, ha senki nem végezné el. Valóban legyen becsülete a munkának, anyagiakban is - és máris elégedett lesz mindenki.

2010. febr. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

"Ő azt sérelmezi, hogy 8 általános végzettséggel két műszakban egy gyárban gürcölve minimálbért keres, én meg diplomával a másfélszeresét."


Ez szerintem egyáltalán nem kirívó különbség, és ezek szerint te sem keresel túl sokat. Tapasztalataim szerint "onnan" nézve sokan nem értik, hogy a magasabb fizetések mögött több tanulás, magasabb szaktudás és felelősség is van.

2010. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Nem kértem, hogy ess hanyag a diplomámtól. A leírt szöveget először értelmezd, bár az 54%-oddal ez nyilván nehezedre esik.
2010. febr. 6. 18:34
 8/26 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem keresem halálra magam én sem. Pont ezért nem értem az irigységét.
2010. febr. 6. 18:34
 9/26 A kérdező kommentje:
Ő nem a kirívó különbségekre gondol, nem a másfél milliós apanázzsal rendelkező emberekre. Hanem például a háziorvosunkra, hogy mi jogon keres kétszázezer forintot egy hónapban, mert elég lenne annak is a minimálbér.
2010. febr. 6. 18:35
 10/26 anonim ***** válasza:

""onnan" nézve sokan nem értik, hogy a magasabb fizetések mögött több tanulás, magasabb szaktudás és felelősség is van."


Na, például ezt a tévhitet kéne elsőként felszámolni. Nagyon jól hangzó kis szlogenecske, és nagyon szívesen is hangoztatják főként a rengeteget kereső menedzserek és viccdiplomások, viszont az igazság az, hogy mint fentebb is rámutattam, a "képzetlen" munkásoknak is nagy a felelőssége: ha egy gyárban hanyagul végzik a munkát, az eredmény selejtes termék, ami bizonyos termékkategóriák esetében (pl. élelmiszer vagy elektromos holmik) halálos kimenetelű baleseteket is okozhat. Ha a takarító hanyagul végzi a dolgát, a rossz higiénia fertőzéseknek és betegségeknek ad táptalajt, ami tömegeket dönthet le a lábukról, de legalábbis igen negatívan befolyásolhatja a morált és a munkavégzési képességet is. Ha a postás hanyagul végzi a dolgát, az ember esetleg nem kap meg egy fontos csekket, és aztán jól leb****ák, hogy nem fizetett időben (vagy épp ő maga esik el a saját pénzétől) és így tovább.


Az igazság az, hogy MINDEN igazi munkának nagy a felelőssége manapság, mivel mindennek megvan a maga helye a társadalom gépezetében, és egy komolyabb csúszás bárhol elindíthat egy olyan folyamatot, aminek nagyon sokan ihatják meg a levét.


Ezt ha elismerné mindenki, máris egy jelentős lépést tennénk az igazságosabb megítélés felé.

2010. febr. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!