Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Így nem lenne igazságos az...

Így nem lenne igazságos az adózás?

Figyelt kérdés

Naszóval, én többkulcsos adóban gondolkodok.


Most felhozok egy egyszerű példát a gondolatomra. Legyen mondjuk két kulcs, az egyik 10%, a másik 15%.


Legyen 10%-os adózás mondjuk 200 ezer forintig, 200 ezer fölött legyen a 15% az adókulcs.


És úgy működne az egész, hogy amíg valaki 200 ezer, vagy az alatt keres az adózik ugyebár 10%-ot. Aki 200 ezer fölött keres, az csak annak a pénznek adózza a 15%-át, ami a 200 ezer forintja felett van.


Pl. keres valaki 300 ezer forintot egy ilyen rendszerben. 200 ezer forintig adózik 10%-ot, míg a különbözetére (300 ezer - 200 ezer = 100 ezer) adózik 15%-ot.


200 000 - 10% = 20 000


100 000 - 15% = 15 000


Tehát így az összes befizetett adója 35 ezer forint egy 300 ezer forint keresetű embernek.


Ha 10%-os lett volna az adókulcs, akkor csak 30 ezret fizetett volna be, míg ha az egész fizetésének adózta volna a 15%-át, akkor 45 ezret adózótt volna.


Szerintem jól kodolgozva, ezzel a módszerrel és pl. egy 3-4 kulcsos adórendszerrel nagyon jól meg lehetne oldani a dolgokat, és nem kellene egykulcsos adó.


Szerintetek?


2010. jún. 8. 19:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem diszkrimináció. Nem azért tanul az ember tovább, dolgozik többet, hogy többet fizethessen. Ez így igazságos, ahogyan most szeretnék.
2010. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most ez van. És nem kell senkinek mert bonyolult. Jobb az egykulcs a családi adózással kiegészítve
2010. jún. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem az keres amúgy nagyon sokat, aki sokat tanul, hanem akinek jól megy a vállalkozása, ergó olyan módszereket alkalmaz, amelyekkel kiszorít, eltapos másokat, hogy neki jobb legyen.


Én nem azt mondom, hogy a tanárokat, vagy orvosokat adóztassuk meg keményen, hanem a milliomos, milliárdos vállalkozókat.

2010. jún. 8. 19:36
 4/4 anonim ***** válasza:

"Nem az keres amúgy nagyon sokat, aki sokat tanul, hanem akinek jól megy a vállalkozása, ergó olyan módszereket alkalmaz, amelyekkel kiszorít, eltapos másokat, hogy neki jobb legyen."


Mi van?

Ha a módszereket úgy értjük, hogy fejlettebb technika jobb szervezeti rendszer, akkor miért is baj, ha kiszorít vele másokat?

Ez a piac (és az evolúció) törvényszerűsége, az erősek fennmaradnak, a gyengék kipusztulnak.

2010. jún. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!