Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarorszagon miert ilyen...

Magyarorszagon miert ilyen hatalmas mértékű a protekció?

Figyelt kérdés

Rengeteg embertől hallom es en is tapasztaltam hogy viragzik az "urambátyám" rendszer. Az exem a közigazgatasban dolgozik es mondta hogy ilyen egyetemről csak most kijött, 0 munkatapasztalu huszoneveseket neveznek ki vezető pozíciokra,jókora fizetessel.

Máshol is így viragzik europaban vagy csak itt?


2015. jan. 14. 17:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol így van, ahol akkora a nyomor, hogy még munkád is csak segítséggel lehet.
2015. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Világ jelenség , voltam külföldön ott is ez megy .
2015. jan. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én a németeknél nem ezt tapasztaltam. Tény, hogy előbb fogják felvenni az ismerős gyerekét mint a vadidegent, de nem fogják vezető pozícióba nyomni, a'la Vitézy Dávid.
2015. jan. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, máshol is.
2015. jan. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az állami szférában nem kell teljesítened (na jó, nem túl sokat...). Ha sz*r a cégvezetés, a melós tojik a melóra, akkor sincs gond, mert a versenyszférát és a vállalkozásokat letarhálják, és máris van pénz tovább működtetni a veszteséges, profitot nem termelő posványos kis állami sertéstelepet. A haverokat, sógorokat, komákat tolják be, mert nincsenek rákényszerítve, hogy szakembereket alkalmazzanak. Majd Állam bácsi ad apanázst, természetesen az adófizetők pénzéből, mint írtam.

Kevés undorítóbb hely van, mint egy állami munkahely.

2015. jan. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Közigazgatásban dolgozom. Valóban, csak protekcióval lehet bekerülni. 11 éve csinálom, de már akkor is így ment. Tényleg sok embert vesznek fel nulla gyakorlattal és tudással és vannak "bámulatosan" gyors előremenetelek is.

Az, hogy mennyit kell dolgozni nagyon változó lehet, függ attól, hogy kit ismersz, milyen a hátszeled. Akit csak úgy betesznek az bejárogat, felveszi a fizetést. Ha értesz is valamihez, van tapasztalatod akkor meg húzod az igát, túlórázol, rád nyomnak mindent amit csak lehet. Véleményed nem lehet, még otthon sem!!! Több főnököd van mint kollégád.

2015. jan. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!