Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A nem keresztény (gyökerű)...

A nem keresztény (gyökerű) országokban milyen hivatalos időszámítást használnak?

Figyelt kérdés

Itt most azt értem, hogy a hivatalos érintkezésben (állami szféra, média, oktatás (pl. tankönyvek)...stb) milyen időszámítás szerint írják a naptárukat.

Tisztában vagyok vele, hogy pl. a muszlimok most 1400 valamennyit írnak, a kínaiak már 4000, a zsidók pedig már 5000 fölött járnak, de pl. amikor egy kínai áramszolgáltató kiküldi a csekket, akkor is azt írja rá, hogy 4711, vagy azt, hogy 2015?

TV-ben lehet látni, hogy ezeken a helyeken is megünneplik a szilvesztert, meg hát a gazdaságban is a mi időszámításunk terjedt el, úgyhogy elég furcsa lenne ha nem ezt használnák. Nekem csak muszlim országokról van tapasztalatom (de azok is közelibbek és nem túl sok), ha valakinek van tapasztalata és esetleg forrása, azt megköszönném.


2015. jan. 18. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
ugyanolyat amit mi
2015. jan. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanolyat, mint mi, ez az általános.
2015. jan. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Izraelben a héber naptárat használják minden hivatalos iraton is.

A muszlim naptár csak Szaúd-Arábiában, és némelyik kisebb Perzsa-öböl menti államban van hivatalos használatban, a többi muszlim országban a Gergely-naptár a hivatalos, a muszlim naptárat csak a vallási életben használják.

Kínában már a 1912-től a Gergely naptár a hivatalos naptár.

Szóval igazából Izrael, és Szaúd-Arábia az a két jelentősebb ország, ahol hivatalosan is más naptárrendszert használnak.

2015. jan. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Néhány szélsőséges államot leszámítva, az egész világ Jézus Krisztus születésétől számítja az időt.
2015. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!