Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valakit az Atya, a Fiú és...

Ha valakit az Atya, a Fiú és a Szentlélek nevében kereszteltek meg, és helyes keresztény életvitelt folytat, de nincs hivatalos keresztlevele, nem tagja egyik történelmi egyháznak sem, de jár közösségbe, az attól még keresztény?

Figyelt kérdés

Mindenképpen egy történelmi egyháznak kellene, hogy tagja legyen valaki, hogy biztos üdvözüljön?


Én tagja nem vagyok egyiknek sem, viszont felnőttként a leírtak alapján merítkeztem be direkt egy felekezet nélküli kis egyházban.


2014. márc. 2. 11:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem ettől függ a megmentésed. A tetteid mit mutatnak? Cselekszed, amit Jézus ránk hagyott, a prédikáló munkát? Istennek tetszően élsz?
2014. márc. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Az Egyház senkiről nem állíthatja ki, hogy biztosan nem üdvözül. Ez egyedül Isten és az adott személy viszonyán múlik, ahova mi nem láthatunk. Sőt, az Egyház abból indul ki, hogy Isten mindenkit üdvözíteni akar és szándékai és tettei alapján vizsgálja az embert.

Van egy dogma, amiből egy rosszul értelmezett gondolatot szoktak mindig idézni, ez pedig az "Extra Ecclesiam nulla salus", azaz az Egyházon kívül nincs üdvösség. Ezzel nem azt kívánják hangsúlyozni, hogy aki nem katolikus, az eleve már mehet is a kárhozatra. Abból kell kiindulni, hogy az Egyház Krisztus titokzatos teste. Ha te Jézus tanítását követed, akkor te ragaszkodsz ehhez a testhez. A hittel és a jó cselekedetekkel az Egyházhoz kapcsolódsz. Az Egyházon kívül nincs üdvösség inkább azt jelenti, hogy az Egyházzal szemben nincs üdvösség. Lehetséges üdvözülni úgy is, hogy valaki meg sincs keresztelve, ha a szándéka és tettei élete során viszont a krisztusi tanítást tükrözték.

2014. márc. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
"helyes keresztény életvitelt folytat" - ez alatt a tetteket értem... :)
2014. márc. 2. 11:49
 4/20 A kérdező kommentje:

"Lehetséges üdvözülni úgy is, hogy valaki meg sincs keresztelve, ha a szándéka és tettei élete során viszont a krisztusi tanítást tükrözték."


Ez nem azokra vonatkozik, akik nem is hallottak esetleg Jézusról, és amit Ő tett értünk?


Tehát ha valaki kap tanítást Jézusról, stb. de még sincs megkeresztelve, viszont a szándéka és tettei élete során a krisztusi tanítást tükrözték, azzal mi lesz?


Ez a kérdéskör őszintén érdekel és éppen azon tétel miatt is írtam ki, amit állítólag félreértenek, miszerint "az Egyházon kívül nincs üdvösség..."

2014. márc. 2. 11:53
 5/20 anonim ***** válasza:

" viszont a szándéka és tettei élete során a krisztusi tanítást tükrözték, azzal mi lesz? "


Az jó úton jár - és az úz valószínűleg hozzá vezet.

Egy jezsuita kiadványban nagyon elismerően lés pozitivan beállítva olvastam egy ún, "világi rendről"- akik semmilyen szinten, semmilyen valláshoz/ egyházhoz nem tartoznak, de enyhíteni akarnak az emberek szenvedésén. Leprásokat gyógyítanak, ápolnak. (sajnos az bár nekünk messze van, de van) Ápolók, orvosok -

Övék a mennek országa.

2014. márc. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

*Az ÚT Őhozzá vezet - és övék a mennyek országa.

Mindenkinek magának kell megtalálni ezt az utat.

2014. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Olvasod a Bibliát? Ismered Isten szavát? Akkor azt is tudod, ha olvasod, hogy a saját gyülekezetet, a közösséget nem úgy adta, hogy választható opció, mert a bárány, aki te vagy, pásztor nélkül a farkasé lesz.

Fogalmam sincs mi ez az új módi, hogy manapság magán tanítványokkal van tele a világ, akik azt hiszik ők bőven elegek egyedül is, hogy biztosítsák üdvösségüket, de ezzel szembe mennek a Bibliával. Biztos, hogy a magánzó érzés Istentől van? Mert akkor magának mondana ellent.


De a kérdésedre a választ én nem tudom, mert nem ismerlek, nen tudom ki vagy, hogy érzel, mi mozgat... azt csak Isten tudja. Kérdezd tőle.

2014. márc. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

7. válaszoló!


Te félreértetted az egész kérdést.


Többek között ezt is írtam:

"nem tagja egyik történelmi egyháznak sem, de jár közösségbe,"


vagyis járok közösségbe, de az nem a nagy történelmi egyházak egyike. És az érdekelne, hogy azokon kívül is van-e üdvösség, stb. :)

2014. márc. 2. 13:01
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen, lehet keresztény.

Mivel keresztény, aki Jézus tanítását követi, Jézus szellemében él (bölcsességből, értelemből, szívből)

Jézus pedig semmi mást sem tanított, csak azt hogy szeressük egymást, ahogy ő szeretett bennünket.

2014. márc. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Hogy szeretett bennünket? Értünk élt, az életét adta értünk. Önzetlenül. A Bibliából megismerhetünk sok hasznos tanítást, történetet. Beláthatunk emberek viselkedésébe, különböző élethelyzetekbe, korokba stb...

Jól látható, hogy a helyes és helytelen viselkedéseknek milyen következménye lehet stb...


Tehát nem a rituálék, vak hiszékenység, külsőségek, matériák/ereklyék/szobrok(&bálványok), jövendölés, ítélkezés/elnyomás/terrorizálás, hírnév, információ mennyiség stb.. számít ebből a szempontból.

2014. márc. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!