Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az iskolákban a 0. órát miért...

Az iskolákban a 0. órát miért nem tiltják be?

Figyelt kérdés

Szerencsére, nekem nem volt 0. órám, egyszer sem.Pedig nem olyan régen érettségiztem.


Egyes általános iskolákban is van 0. óra.

Szerintem ez még felsőbb tanulmányoknál sem megengedhető.


Tapasztalatból tudom, a legtöbb diák este 11-ig (némelyik tovább) fent van.Így az iskolákban gyakran olyanok, mint a zombik.


A tanítást 9 órakor vagy fél 10-kor kellene kezdeni.Így kipihentebbek lennének a diákok, jobban figyelnének.

8 óra alvás minimum kell a szervezetnek.

Azokból a testnevelés órákból is lefaraghatnának, nem kel annyi.


Más országokban elég jól működik, hogy 9 órakor vagy azután kezdődik a tanítás.


Én is átkoztak az akkori kormányt a 8 órás kezdés miatt.

Akik vidékről jártak be, nekik még korábban 6 óra körül kellett kelni.



2015. jan. 19. 13:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Mert 0. óra nem létezik, ami nulla számú az nincs. Ami nem létezik azt nem lehet betiltani. Nehéz, mi? Akkor egyél meg nulla darab almát! Hahahaha...
2015. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Közmegegyezéssel szakköröket,faktokat miért ne lehetne tartani 0. órában? A közlekedés inkább ezt a formát támogatja mint a későbbi kezdést és befejezést. Ha odébb tennénk fél 1-ig lennének fent és akkor ugyan ott vagyunk.
2015. jan. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
47%
nem kell olyan sokáig fent lenni, ez a megoldás. Ha meg nem piheni ki magát, magára vessen.
2015. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
31%

Miért kéne betiltani? Időben le kell feküdni.

Én rengeteg ideig jártam 0. órára, lefeküdtem 8-kor és nem volt gond...

2015. jan. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

8-kor lefeküdni? Ember, májusban 8-kor még világos van. Arról nem is beszélve, hogy sok család az esti órákban tud csak együtt lenni, és hasznos időt eltölteni, mondjuk 7-9-ig. Én középiskolás koromban egész tavasszal-nyáron-ősszel este fél 9, 9-ig rúgtam a bőrt a téren. 8-kor lefeküdni? Marhaság!

Akárhogy is, egy 14-18 éves gyereknek nem egészséges, hogy reggel 7-re menjen 0. órára. Kell idő regenerálódni.

2015. jan. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5: Már miért lenne hülyeség. Ha még nincs is 0 órája, akkor is 7 körül kell, ennyi idős gyereknek kell az alvás.
2015. jan. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%
Mert este nyóckor még focizni kell a grundon!
2015. jan. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
Ha focizni KELL, akkor utána ne nyavalyogjon senki, hogy fel kell kelni 0. órára.
2015. jan. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
17%

Azért az elég ritka valljuk be, hogy bárhova 7-re kellene menni. 8-ra meg eddig is képesek voltak bejárni az emberek.


"Tapasztalatból tudom, a legtöbb diák este 11-ig (némelyik tovább) fent van.Így az iskolákban gyakran olyanok, mint a zombik. "

Nem azért mondom, de mi dolga a legtöbb diáknak este 11 után? Az alváson kívül semmi. Tanulni nem akkor tanulnak, max neteznek meg facebookon chatelnek.


"8-kor lefeküdni? Ember, májusban 8-kor még világos van."

Persze, de reggel 6-kor meg világos. :D


"Arról nem is beszélve, hogy sok család az esti órákban tud csak együtt lenni, és hasznos időt eltölteni, mondjuk 7-9-ig."

Valljuk be, a legtöbb család marhára nem egyött tölti az időt, de még ha együtt is töltik, 10-kor mindenki elhúz aludni, reggel 6-ig 8 órát alszik.


Senki nem lenne reggel hulla fáradt, ha nem hajnal 2-ig ülnének a gép előtt.

2015. jan. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A 8-as kezdés teljesen jó.. A munkahelyeken is ilyenkor kezdenek, meg kell szokni. Arról nem is beszélve hogy ha 9-kor vagy 10-kor kezdenék akkor rámenne az egész nap.. 10-es kezdés és hét tanóra esetén tényleg csak estére érnének haza a diákok.


Nekem nem volt gondom a nyolcas kezdéssel, nulladik órám nem volt soha, nálunk nem létezett ilyen, három éve érettségiztem.

2015. jan. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!