Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Már bárki alapíthat saját...

Már bárki alapíthat saját országot?

Figyelt kérdés
mint pl az ukrajnai új népköztársaságok.tegyük fel hogy irma néni elhatározza hogy saját országot akar és az xy utcát ahol lakik lecsatolja az országról és kikiáltja a függetlenségét egy maroknyi követővel.békés célzattal.akkor mi történik?hagyják vagy azonnal nato szőnyegbombázást indítanak?
2015. jan. 27. 03:25
 1/6 A kérdező kommentje:
a népköztársaságokat csak példának hoztam fel.szóval nem oroszbarát ország lenne irma néni országa hanem semleges,független:)
2015. jan. 27. 03:26
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Miért, eddig nem alapíthatott bárki? Van vagy 260 ország a Földön, ezeket mind Isten alapította volna?
2015. jan. 27. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alapítani alapíthatsz országot, de amíg azt nem ismeri el senki addig annyit ér mint a pusztába kiáltott szó. Te azt mondod, hogy a Kossuth utca mostantól Gumumacifölde mindenki más meg azt, hogy bizony még mindig Magyarország része. Azért nem egészen annyiból áll egy új állam létrehozása, hogy valaki gondol egyet.
2015. jan. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, ennyire félsz a népköztársaság szótól? Máris védekezel, mielőtt támadnak?

Igen, kérdésedre válaszolva, bárki, bárhol. Mindössze az a feltétel, hogy legyen elég beképzelt, és nagyobb a hatalma, mint a környezetének. Mindkét feltétel kell, mert aki csak beképzelt hatalom nélkül, azt orrba vágják ezért. Aki meg hatalommal rendelkezik beképzeltség nélkül, az nem alapít új országot, megelégszik azzal, ami van.

2015. jan. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de ha például én most kikiáltom a függetlenségemet akkor egyből rámtámadnak nem?különben minden ország jó eséllyel ezerfelé szakadna.így értem a szabadon szót hogy nem támadna és foglalná vissza egyből az ország hadereje?csakúgy hagynák hogy kiszakadjak?
2015. jan. 27. 17:04
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha kijelented hogy mostantól a házad egy ország az nem feltétlen jelenti azt hogy létezik is mert az ensznek két harmados többségel el kell fogadnia.Ha van még kérdésed nyugodtan irhatsz nekem.
2015. jan. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!